Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Darbe çığırtkanlığı yapanlara Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert yanıt: Meydanı bu faşistlere bırakmayacağız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı MYK Toplantısı'nda darbe çığırtkanlığı yapanlara karşı sert eleştirilerde bulundu. Erdoğan konu hakkındaki açıklamasında "Meydanı, sırf bize zarar vermek için ülkesine zarar vermeyi göze alabilecek kadar muvazenesini kaybetmiş bu faşist zihniyete bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

Darbe çığırtkanlığı yapanlara Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert yanıt: Meydanı bu faşistlere bırakmayacağız!

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferansla partisinin MYK Toplantısı’na katıldı. Gündemin önemli maddelerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, son zamanlarda darbe söylemleri içinde olan bazı yayınlara karşı sert eleştirilerde bulundu. Erdoğan açıklamasında meydanı faşist zihniyete bırakmayacaklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Yeni hasta sayısı, ölüm sayısı, yoğun bakım ve solunum cihazına bağlı hasta sayısı bakımından olumlu bir çizgide ilerliyoruz.”

“Dünyada bu hastalığın kökü kazınmadığı müddetçe sürekli teyakkuz halinde bulunmayı sürdürmemiz şarttır.”

“FAŞİST ZİHNİYETE İZİN VERMEYECEĞİZ”

“Böyle bir dönemde dahi darbe çığırtkanlığından sağlıktaki ve diplomasideki başarılarımızı gölgelemeye çalışmaya kadar her yola başvuran karanlık bir zihniyetle karşı karşıyayız.”

“Ülke olarak salgından terörle mücadeleye sınır ötesi operasyonlardan ekonomik saldırılara kadar pek çok cephede mücadelemizi sürdürürken maalesef muhalefetin sinsi ayak oyunlarıyla da uğraşmak zorunda kalıyoruz.”

“Meydanı, sırf bize zarar vermek için ülkesine zarar vermeyi göze alabilecek kadar muvazenesini kaybetmiş bu faşist zihniyete bırakmayacağız”

“YAŞANANLAR İFTİRALARI ORTAYA ÇIKARDI” 

CHP’nin başını çektiği, gazete ve televizyonlardan sosyal medyaya kadar da azımsanamayacak bir alıcısı olan bu kesimin hamlelerini boşa çıkarmak, Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak bizim görevimizdir”

“Salgın döneminde yaşananlar, sağlık alanında yaptıklarımızın önemini ve bize atılan iftiraların altının ne kadar boş olduğunu göstermiştir.”

“Salgın sonrası, sadece küresel siyasi ve ekonomik ilişkiler değil, zihinler de yeniden yapılanma sürecine girecektir.”