Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 23 Haziran açıklamaları: Küsmek, darılmak yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 23 Haziran açıklamaları: Küsmek, darılmak yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

”Pazar günü yapılan İBB Başkanlığı yenileme seçiminin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Gayriresmi sonuçlara göre İBB Başkanlığı görevine seçilen CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nu bir kez daha tebrik ediyorum. İstanbul halkının kararının başımızın üzerinde yeri vardır.

“Bizim siyaset anlayışımızda küsmek yoktur”

Bizim için asıl önemli olan milli iradenin en sağlıklı şekilde tecelli etmesidir. Son seçim kimin kazandığının ötesinde milli iradenin tecellisi ile ilgili tereddütleri ortadan kaldırmış olması bakımından değerlidir. 31 Mart’ın galibi ise Cumhur İttifakı’dır. Bizim siyaset anlayışımızda millete küsmek, darılmak, hele hele milleti suçlamak asla ve asla yoktur. Kulağımızın üstüne yatma lüksüne sahip değiliz. Yarın G-20 toplantısı ve resmi ziyaret için 1 haftalık Japonya-Çin seyahatimiz var.”

S-400 konusunda geri adım yok

Yarın G-20 toplantısı ve resmi ziyaret için 1 haftalık Japonya-Çin seyahatimiz var. Sipariş ettiğimiz S-400 hava savunma sistemlerini inşallah önümüzdeki ay teslim almaya başlıyoruz. S-400 meselesi, doğrudan egemenlik haklarımızla ilgilidir ve bundan geri adım atmayacağız.”

Teröristbaşı Öcalan’ın mektubu 

Terör örgütlerini üzerimize salıp ülkemizi kana boğmaya çalıştıklarında teröristlerin başını milletimizle birlikte ezdik. İmralı’daki teröristbaşının yaptığı açıklamalar örgüt içinde iç politikada ve bölge politikalarında ciddi görüş ayrılıklarının ortaya çıktığının işaretidir.”

Çipras’ın tehditlerine yanıt

Yunanistan Başbakanı ne söylerse söylesin bizim orada haklarımız var. Haklarımızı koruma adına hem arama tarama gemilerimiz hem sondaj gemilerimiz faaliyetlerini sürdürecek. Şimdi hem arama hem de sondaj gemileri olmak üzere 4 tane bu tür gemiye sahip olduk. Doğu Akdeniz’de çalışmalarımızı sürdürmeye başladık. Türkiye konuşur Yunanistan konuşur İngiltere konuşur.

“Fransa, sen konuşamazsın”

Ama Fransa sen konuşamazsın. Senin böyle bir yetkin yok. Sularla ilgili de ilgi alanları içerisinde olanlar varsa onların da söyleyecek bir şeyleri olabilir. Kıbrıs’a gelince burada 3 tane garantör ülke var. Ancak bunlar konuşur.”

“330 bin Suriyeli geri döndü”

Şu ana kadar 330 bin Suriyeli geri döndü, Münbiç ve Fırat’ın doğusundaki sorunlar çözülünce bu rakam milyonlara ulaşacak. Bir tanesi ‘Şu kadar bölünmüş yol yaptık demekle mi oy alacaksınız?’ diyor. 26 tane havalimanını 56’ya çıkarttık diye mi bu millet size oy verecek?

Erdoğan’dan videolu sunum

Erdoğan konuşmasının bu kısmında Maraş’ta yapılan yeni tünel hakkında tünelin içinden geçerken yorum yapan bir vatandaşın şu videosunu paylaştı:

Erdoğan söz konusu video ile ilgili yorumunda “Kahramanmaraşlı kardeşim anladı ama bu hanımefendi hala anlamadı. Dağları yüzlerce tünelle deldik. Siz geçmişte bakanlık da yaptınız. Geçmişte niye bunları yapamadınız? İsteseler de istemeseler de biz yine bu yolları yapmaya devam edeceğiz. Bu tünelleri açmaya köprüleri yapmaya devam edeceğiz.” dedi. Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“Ekonomimizin yeniden yükselişe geçtiğini göreceğiz”

Ekonomide istikrarı sağlamadan üretimi ticareti istediğimiz seviyeye getiremeyeceğimiz açıktır. Geçtiğimiz yıldan itibaren şoklara karşı dirençli sürdürülebilir dengeli büyümeyi hedef alan program uyguluyoruz. Yakında yeniden ekonomimizin yükselişe geçmeye başladığını göreceğiz. Dolar kuru bir süredir 6 liranın altında seyrediyor. Merkez Bankası döviz rezervlerimiz yeniden 100 milyar dolar seviyesine yaklaştı. G-20 ve Çin seyahatinden sonra bazı müjdeleri yine sizlerle paylaşacağımıza inanıyorum. Ekonomideki yapısal reformları kesintisiz sürdürüyoruz.

“Yeni askerlik düzenlemesinin hayırlı olmasını diliyorum”

Milli Savunma Bakanı dün MHP, İYİ Parti ve CHP genel başkanlarını bilgilendirdi. Nerede ne sıkıntı varsa dinlediler. Yeni askerlik düzenlemesinin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

“Lafla kucaklama olmaz, icraatla olur”

Bizim dünyamızda ayrımcılık insanları küçümseme anlayışına kesinlikle yer yoktur. Lafla kucaklama olmaz icraatla olur. Bunu biz yaptık. İşte Güneydoğu Doğu. Buralarda parti olarak kim vardı? Oralarda hep biz olduk. Birileri tweetler atıyor ‘Kürtlere yönelik çok daha farklı imkanlar getirmeli’ diye. Biz neyi getirmedik ki? Bunlara tavsiye ediyorum gidin Güneydoğu’yu gezin. Buraların 10 yılki durumu ile bu andaki durumu nedir gidin yerinde görün.” 

“Uğradık çünkü bu vatan bizim”

“Eğer biz Kürt kardeşlerimizi bir kenara koymuş olsaydık bizden öncekiler gibi hiç oralara uğramazdık. Uğradık çünkü bu vatan bizim. Önümüzdeki dönemde her insanımızın günlük hayatına dokunacak işlere öncelik vereceğiz. Milletimiz bize nereyi işaret ediyorsa oraya doğru yürümeyi sürdüreceğiz. Türkiye’nin son 17 yılda yaptığı reformları bir başlangıç kabul ederek daha büyüklerini gerçekleştirmek için çalışacağız.”

Bu bir son dakika haberidir. Ayrıntılar güncellenecektir. Günün diğer son dakika haberleri için dirilispostasi.com’u takip edin.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri