Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Demirtaş” tiyatrosunun konuklarına tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle ilişkili suçlamalar nedeniyle tutuklu olan HDP'li Selahattin Demirtaş'ın tiyatro oyununu izleyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler için "Aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Demirtaş” tiyatrosunun konuklarına tepki

Terör örgütü PKK’nin siyasi ayağı HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Devran” isimli kitabından bazı öykülerin aktarıldığı tiyatro oyunu çok konuşulmuştu.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİLER

Tiyatro oyununu CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ile Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan birlikte izlemişti.

Başta Kadir İnanır olmak üzere birçok sanatçı da oyunu izleyenler arasında yer almış, bu durum hem siyasilerin hem de halkın büyük bir kesiminin tepkisini çekmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu tiyatro oyunu ile ilgili “Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir” ifadelerini kullandı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri