Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

DEVA Partililer şimdiden birbirine girdi!

Ali Babacan'ın genel başkanlığını yürüttüğü DEVA Partisi’nde görev alan iki isim sosyal medyada 27 Mayıs 1960 darbesi üzerinden atıştı.

DEVA Partililer şimdiden birbirine girdi!

Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın idam edildiği 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partililer Alparslan Türkeş üzerinden birbirlerine sert sözler yöneltti.

DEVA Partisi kurucularından Musa Malik Yıldırım ve Mehmet Emin Ekmen, Alparslan Türkeş’in 1960 darbesindeki rolü üzerinden tartışırken bu olay, parti içi ilk kavga olarak kayda geçti.

TÜRKEŞ’E DARBECİ İMASI YAPTI

Partinin kurucularından Mehmet Emin Ekmen, Alparslan Türkeş’i darbeci olarak paylaşınca birtakım tepkiler geldi. Ekmen, “Herkes Adnan Menderes ve arkadaşlarını paylaşıyor, ben de darbecileri paylaşıyorum. Hatırlamak ve yüzleşmek için” notuyla Türkeş’in darbe bildirisini okuduğu fotoğrafını paylaştı.

“DELİKANLICA DEĞİL”

Bir diğer DEVA Partili Musa Malik Yıldırım, söz konusu paylaşıma sert yanıt verdi. Yıldırım, “Alparslan Türkeş’le ve Türk milliyetçiliğiyle hesaplaşmak için Menderes’in idamını istismar etmek, ahlâkî değildir, delikanlıca değildir, adil hiç değildir. Herkes haddini bilsin” ifadelerini paylaştı