Son Dakika

Devlet Bahçeli'den İzlanda yorumu: Tek kelimeyle skandal

MHP lideri Bahçeli, Milli Takımın İzlanda'da yaşadığı olayla ilgili "Tek kelimeyle skandal ötesidir" ifadesini kullandı.
Devlet Bahçeli'den İzlanda yorumu: Tek kelimeyle skandal

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın İzlanda'da yaşadığı havaalanı skandalı ve gündemdeki diğer konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

"A Milli Futbol Takımımız alın teriyle, emeğiyle, mücadelesiyle tarih yazmıştır. Ancak bunu hazmedemeyen, bundan rahatsız olanlar da ortaya çıkmaya başlamışlardır. 

"İzlanda’da yaşanan rezaletler, sporun centilmenliğine, hoşgörü ruhuna aykırı kötü muameleler tek kelimeyle skandal ötesidir. Futbolcularımıza yönelik saldırgan tavırlar tam bir kabalık ve komplodur.

"Notayı yerinde buluyorum"

İzlanda'yı kınıyorum, bu ülkeye verilen notayı da çok yerinde ve isabetli değerlendiriyorum."

Doğu Akdeniz açıklaması

Açıklamasında Doğu Akdeniz'deki gerilime de değinen Bahçeli, "Doğu Akdeniz'de açıkça Türkiye'ye tuzak kurulmakta, kuyusu kazılmakta, egemenlik haklarına kastedilmektedir" dedi. 

"Tutuklama kararı kepazeliktir"

"Rum Yönetimi'nin, Fatih sondaj gemimizin çalışanları ve TPAO ile iş birliği yapan yabancı şirketlerin yöneticileri hakkında tutuklama kararı çıkarması hukuksuzdur, kepazeliktir" ifadelerini kullanan Bahçeli, şöyle devam etti: "Kıbrıs Türklerini yok saymak, tarihsel haklarını gasba teşebbüs ve tevessül etmek, uluslararası hukuku çiğnemek, Türkiye'ye meydan okumaktır. Ülkemiz bu barbarca ve barış karşıtı hamleleri göğüsleyecek güç ve yeterliliktedir."

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.