Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

DSP Genel Başkanı’ndan CHP’ye soru: Ayrı bir devlet mi kurdunuz?

DSP Genel Başkanı Aksakal, ısrarla devletten ayrı yardım toplamaya çalışan CHP'ye sert çıkarak "Hayrola! Ayrı bir devlet mi kurdunuz?" dedi.

DSP Genel Başkanı'ndan CHP'ye soru: Ayrı bir devlet mi kurdunuz?

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, merkezi yönetimden ayrı yardım kampanyaları düzenlerken merkezi yönetim-yerel yönetim söylemleriyle terör örgütlerini hatırlatan söylemleriyle algı operasyonu yürüten CHP’ye çok sert eleştirilerde bulundu

“İNATLAŞMANIN BİR ANLAMI YOK”

Türkiye’nin merkezi yönetimle yönetileceğini belirten Aksakal, “CHP’li büyükşehirler ‘biz iktidara alternatif olabiliriz’ diye yaptı. Bunu özellikle İstanbul’da böyle yapıldı. Burada devletler merkezi idareyle inatlaşmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

BURASI MUZ CUMHURİYETİ Mİ?”

A Haber canlı yayınına katılan Aksakal, CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanının sık aralıklara toplanıp açıklama yapmalarına tepki göstererek “Har vurup harman savurursanız geleceğiniz nokta budur! Siyasi saiklerle hareket edilmemelidir. Senin siyasi komplekslerine kurban edilecek yer değil orası CHP’li belediye başkanları sürekli toplanıyor ortak deklarasyon yayınlıyor.Hayrola yeni bir devlet mi kurdunuz? Burası muz cumhuriyeti mi?” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA: CHP’NİN VEKİLLERİ KOYUN MU?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yeni kurulan partilere milletvekili transfer etme teklifini de değerlendiren Aksakal, Kılıçdaroğlu’na “Senin vekillerin koyun mu?” diye sorarken şu ifadeleri kullandı: “Demokrasilerde böyle bir şeyin olmaması gerekir. CHP’nin milletvekilleri koyun mu çok affedersiniz oraya gidin, gelin bu nasıl solculuktur? CHP demokrasinin sahibiyiz diyor ya, bu demokrasi sahibi olmak değil.”