Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ekrem İmamoğlu’ndan ortak yayın mesajı | “Kimisi ne gerek var dedi!”

Ekrem İmamoğlu’ndan ortak yayın mesajı | “Kimisi ne gerek var dedi!”

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Esenyurt’ta miting düzenledi. İmamoğlu burada AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile 16 Haziran Pazar günü saat 21.00’de İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde katılacağı ortak yayına ilişkin, açıklamalarda bulundu.

“Rakibimiz kabul etmemişti”

Yola çıkarken, her konuda çözüm olacaklarını dile getirdiklerini söyleyen İmamoğlu, şöyle konuştu: “Bugün bu noktaya gelmiş olmak, çok değerli benim için. 31 Mart öncesi ısrarla ‘Bu yayını yapalım’ demiştim. Rakibimiz ısrarla buna olumlu bakmamıştı. Kimisi, ‘Ne gerek var?’ demişti, kimisi, ‘Zaten meydanlarda konuşuyoruz’ demişti. Bazıları hatta, ‘Prim mi yaptıracağız?’ demişti. Bu, katılan kişiyle ilgili bir konu değildi. Demokrasi sürecine katkı sunacağını düşündüğümüz için yaptığım bir çağrıydı. Bugün karşılık buldu. Çok mutluyum” dedi.

“İnşallah güzel bir yayın olur”

Güzel bir sohbet olmasını dilediğini belirten İmamoğlu “İstanbul’u ve seçimle ilgili yaşanan süreci sorgulayacağımız güzel bir sohbet olur. Türkiye’ye, Türkiye demokrasisine, yeni nesile özellikle, yeni nesil siyaset diline, çocuklara, gençlere gerçekten katkı sunan bir program olacağını umut ediyorum. Bu yönüyle, elimden gelen katkıyı sunacağımdan her vatandaşımın emin olmasını diliyorum. İnşallah güzel bir yayın olur.” ifadelerini kullandı. 

İmamoğlu, basın açıklamasının ardından Esenyurt caddelerinde ve sokaklarında seçim turu attı.