Son Dakika

Erdoğan: Bu eser millet düşmanlarına verilmiş en güzel cevap olacaktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Meydanı'nda AKM Temel Atma Töreni'nde konuştu. AKM'nin milletin değerleriyle kavgalı zihniyete karşı dikilmiş bir zafer anıtı olacağını belirten Erdoğan, "Bu eser millet düşmanlarına verilmiş en güzel cevap olacaktır." dedi.
Erdoğan: Bu eser millet düşmanlarına verilmiş en güzel cevap olacaktır AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Meydanı'nda Atatürk Kültür Merkezi Temel Atma Töreni'nde konuştu. AKM'nin milletin değerleriyle kavgalı zihniyete karşı dikilmiş bir zafer anıtı olacağını belirten Erdoğan, "Bu eser millet düşmanlarına verilmiş en güzel cevap olacaktır." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, vatandaşlara iki yeni müjde daha verdi. Erdoğan, Rami Kışlasının Türkiye'nin en büyük kütüphanesi olacağını ve artık kitapta, dergide, gazetede KDV olmayacağını söyledi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"KAPALI ALANA SAHİP 5 AYRI BLOKTAN OLUŞUYOR"

(AKM'nin açılışı) Bugün ülkemizin sanat ve kültür hayatında çığır açacak gerçekten önemli bir adımı hep birlikte atıyoruz. 

Temelini atmakta olduğumuz İstanbul Atatürk Kültür Merkezi 95 bin 600 metrekare kapalı alana sahip 5 ayrı bloktan oluşuyor

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'ni 2 yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlayarak sanatçılarımızın ve sanatseverlerin hizmetine sunacağız.

"TOPLAM YATIRIM BEDELİ 860 MİLYON LİRA"

Toplam yatırım bedeli 860 milyon lira olan Atatürk Kültür Merkezi Projesi'nin, İstanbulumuz ve tüm Türkiye için hayırlı olmasını diliyorum.

"ÜZÜM YEMENİN DEĞİL, BAĞCIYI DÖVMENİN PEŞİNDEYDİLER"

Atatürk Kültür Merkezi'nin yerine AVM yapacağımız, cami yapacağımız, ismini değiştireceğimiz gibi olmadık yalanlara başvurdular.

Eski yapının yıkılıp daha güzel daha modern daha ferah bir bina inşasına karşı çıkanlar kültür sanat hassasiyetiyle değil ideolojik bağnazlıkla hareket ediyordu. Ecdadın deyimiyle bu çevreler üzüm yemenin değil, bağcıyı dövmenin peşindeydi.Güya Atatürk Kültür Merkezi hassasiyetiyle hareket edenler, Gezi'de Atatürk Kültür Merkezini demokrasimize saldırmanın, esnafımızın malını mülkünü yağmalamanın, sokaklarımızı yakıp yıkmanın aracı haline getirdiler.

"MİLLET DÜŞMANLARINA VERİLMİŞ EN GÜZEL CEVAP OLACAKTIR"

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi, milletin değerleriyle, inancıyla, insanımızın tarihi ve kültürüyle kavgalı, jakoben zihniyete karşı dikilmiş bir zafer anıtı olacaktır.

Temelini atacağımız bina sadece bir kültür merkezi değildir. Bu eser aynı zamanda son 5 yıldır milli iradeye kast eden, vatan, millet düşmanlarına verilmiş en güzel cevap olacaktır.

ERDOĞAN'DAN İKİ YENİ MÜJDE 

Buradan şimdi bir müjde daha veriyorum. Rami Kışlası'nı da İstanbul'un en büyük kütüphanesi yapıyoruz.

Artık kitapta, dergide, gazetede KDV olmayacak.

PROJENİN YATIRIM BEDELİ 850 MİLYON LİRAYA İNDİRİLDİ

Atatürk Kültür Merkezinin açılış tarihinin 24 aydan 20 aya düşürüldüğünü bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, projenin yatırım bedelinin 850 milyon liraya indirildiğini söyledi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.