Son Dakika

Erdoğan: Fırsat bulsalar eski Türkiye'yi hortlatır bunlar

Aydın'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu ülke için tek bir işe imza atmayan o yıkım ekibi yine ellerini ovuşturmaya başladı. Fırsat bulsalar eski Türkiye'yi hortlatır bunlar" dedi.
Erdoğan: Fırsat bulsalar eski Türkiye'yi hortlatır bunlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın Atatürk Kent Meydanı'nda halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Aydın'ın koca yürekli efeleri 1950 yılında demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmıştır. Bu meydanda medeniyetimizin kökleri var.

Aydınlı kardeşlerim seçimlere az kaldı. Çok çalışacağız. Hazır mıyız? Ben size inanıyorum, bu işi başaracaksınız. Aydınlı halkım 31 Mart'ta AK Parti'nin ve Cumhur İttifakı'nın yanında duracaktır.

Aydın dün Menders'in yanında yer alarak safını belirlemişti, bugün de beka mücadelesinde bizim yanımızda yer alacaktır.

- Bu ülke için tek bir işe imza atmayan o yıkım ekibi yine ellerini ovuşturmaya başladı.

- Bunların Türkiye için tek planları, projeleri, hayalleri yoktur. Her seçimde armut piş ağzıma düş misali. CHP terör örgütüyle birlikte yürüyor. Biz kurduğumuz Cumhur İttifakı ile yürüyoruz.

-Bunlar sanıyor ki meydan kendilerine kalacak. Biz 15 Temmuz darbe girişimi karşısında el ele verdik. Ben buradan patlıcancılara, bibercilere, patatescilere sesleniyorum: Siz bir merminin fiyatını biliyor musunuz?

- Doğal gazda, elektrikte fiyatları indiriyoruz. Bunları niye konuşmuyorlar.

- Sorunların çözümüne katkı vermek yerine adeta kriz duasına çıkıyorlar.

- Ey CHP’ye gönül vermiş kardeşim, biz Kandil’i başlarına yıkmaya çalışırken, terör ağlarından icazetli seçim ittifakı kuranlara 31 Mart’ta derslerini vermeyecek misin?

-Terör örgütleriyle kol kola giren bu parti artık Gazi Mustafa Kemal’in partisi değildir. Bu parti sadece Kılıçdaroğlu’nun ve avanesinin partisidir.
- Bizim ittifakımız Cumhur İttifakı. Peki siz bu zillet ittifakını kiminle ve nasıl şekilde kurdunuz. Bizim ittifakımızın zemininde Rabi var, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet var.

- Demek ki bunlara göre mesele belediye başkanlığı değil. Asıl mesele Türkiye’nin verdiği bu kutlu mücadeleyi sekteye uğratmak."Bizim ittifakımızın zemininde rabia var. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet var.

- Peki bunların ittifakının zemininde ne var? Demek ki, mesele belediye başkanlığı değil, meclis üyeliği değil, buradaki asıl mesele Türkiye'nin verdiği kutlu mücadelenin sekteye uğratmaktır.

- Önümüzdeki dönemde tevazu, samimiyet ve gayretle memleket işi, gönül işi diyerek belediyecilikten yeni ufuk açıyoruz. Aydın, hizmet siyasetine, 31 Mart'ta gönül belediyeciliğine kavuşmaya hazır mısın? Maşallah size.

MHP, TÜRKİYE'NİN BEKASINA SAHİP ÇIKMIŞ BİR PARTİDİR

  • Bugün ittifakta olduğumuz MHP'nin kuruluşunun 50. yıl dönümünden dolayı MHP'li kardeşlerimi kutlamak istiyorum. MHP, Türkiye'nin bekasına sahip çıkmış bir partidir. MHP, başta Sayın Bahçeli olmak üzere milletine ve devletine canları pahasına sahip çıkmıştır.

  • Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin hayata geçirilmesinde, TBMM’de ve 16 Nisan halk oylamasında MHP ile birlikte mücadele ettik. 31 Mart seçimlerinde pek çok ilde yine Cumhur İttifakı olarak milletin karşısındayız. Asıl olan Cumhur İttifakı’ın büyükşehir ve ilçelerde başarılı olmasıdır. Bunun için her iki partiye gönül veren kardeşlerimizin gece gündüz samimiyetle çalışacaklarına inanıyorum.

 

TANZİM SATIŞ YERLERİ

Tanzim satış merkezleri kuracağız. Bu fiyatları üreticiden alıp tüketiciye taşıyacağız maliyetine. İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı olduğum zaman fırıncılar sürekli zam yapıyorlardı. İstanbul'da bir tane Anadolu Yakası'nda iki tane de Avrupa Yakası'nda olmak üzere 3 tane halk ekmek kurduk fiyatları düşürdük ekmek fiyatları da inmeye başladı. Aynısını burada da yapacağız.

ENKAZ ALTINDA BİRKAÇ KİŞİ DAHA VAR

İstanbul Kartal'da bina çöktü fakat bu bina ruhsatsız iskanı yok. 3 kat diye başladılar 8 kat yan taraf 10 kat. Hepsinin yıkılma tehlikesi var. 17 vatandaşım burada şehit oldu 14 tanesi yaralı olarak çıktı. Şu anda birkaç kişi daha enkazın altında var. Eğer kentsel dönüşüm olsaydı bunlar planlı olsaydı kaçak yapılaşma olmasaydı başımıza bunlar gelir miydi? Artık bizim sabrımız taştı bunlara sabredecek halimiz yok. AK Parti'li belediyeler başta olmak üzere Çevre Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte yoğun çalışmaya gireceğiz. Enkaz kaldırıldıktan sonra bakanlarımızla bir araya gelecek nasıl bir eylem yapacağız buna göre de adımlarımızı atacağız ama bunlar kararlı adım olacak. 8 evladım var bana 8 daire lazım diyor. Evimin ederi nedir bunu sormuyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.