Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Erdoğan ile Bahçeli Ankara’da ortak miting yapacak

Erdoğan ile Bahçeli Ankara’da ortak miting yapacak

AK Parti‘nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, konuk olduğu bir programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“ERDOĞAN İLE BAHÇELİ ORTAK MİTİNG YAPACAK”

Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ankara’da ortak miting yapacağını açıkladı.

“CHP’NİN SEÇİM BİLDİRGESİNDE ÜTOPİK SÜSLÜ SÖZLER VAR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün açıkladığı seçim bildirgesini yorumlayan Özhaseki, “Son 25 yılım belediyecilikle geçti. Dünyanın neresinde şehircilikle ilgili bir gelişme varsa takip ediyorum. 2 şey ilgimi çekti CHP’nin seçim bildirgesinde… Bizim 10 yıl önceki manifestomuzda yazdığımız hususları alıp, kelimeleri değiştirip kullanmışlar gibi gözüküyor. Ütopik ve süslü sözler var. Birz daha somut ve ayakları yere basan sözler olması lazım. Ankara’da bir anket yaptık. Her yazdığımız, ayakları yere basan ve milletin beklediği şeylerdi. Ancak bu tarafa geldiğimiz zaman istihdam yazarsanız ‘hangi istihdamı arttırdınız’ diye adama sorarlar. Örneğin; Erciyes’te bir dağ var ancak büyükşehire bağlanınca orayı kayak merkezi yaptık. Oradan ekmek yiyen insanlar var.” ifadelerini kullandı.

ANKARA’DA SON DURUM NE?

2-3 ay önce yapılan anketlerde kararsız oranının yüzde 30’lar olduğunu ancak adaylar netleştikçe bu oranın oldukça azaldığını söyleyen Özhaseki, “30 kişilik bir ekiple 3 ay kadar çalıştık. Daha çok sosyal projeler yazdık. AK Parti ve MHP’nin ortak adayıyım, AK Parti ve MHP’nin çok üzerinde bir oy alacağımı düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.

“RAKİPLERİMİZİN İŞİ ZOR”

Cumhur İttifakı olarak en büyük avantajlarını, “Adayların belirlenmesinin ardından saha çalışmalarının başlaması” olarak gören Özhaseki, Cumhurbaşkanımız da sahaya çıkacak seçmene belediyecilği neler yaptığımızı tabi ki anlatacak. Rakiplerimizin işi zor. Kavgalar, gürültüler, istifalar… Onlar sahaya çıkarken biraz zorlanacaklar. Biz kendi aramızda anlayış içerisinde adaylarımızı belirledik. Sahaya çıkacağız.” diye konuştu.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri