Son Dakika

Erdoğan'dan Netanyahu'ya sert tepki! "Sen 7 yaşındaki Filistinli yavruları katleden zalimsin"

Erdoğan, İşgalci İsrail Başbakanı Netanyahu'nun kendisi hakkında yaptığı alçak açıklamalara ve İsrail güçlerinin Kubbetu's Sahra’ya baskın düzenleiyip Mescid-i Aksa’nın imamlarına ve görevlilerine saldırmasına sert tepki gösterdi.

Erdoğan'dan Netanyahu'ya sert tepki! "Sen 7 yaşındaki Filistinli yavruları katleden zalimsin"

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pursaklar toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada, İşgalci İsrail Başbakanı Netanyahu'nun kendisi hakkında sosyal medyadan yaptığı alçak açıklamalara ve İsrail güçlerinin Kubbetu's Sahra’ya baskın düzenleiyip Mescid-i Aksa’nın imamlarına ve görevlilerine saldırmasına sert tepki gösterdi.

Filistinli yavruları katleden zalimsin

"Netanyahu, kendine gel kendine. Sen zalimsin" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sen 7 yaşındaki Filistinli yavruları katleden zalimsin." ifadelerini kullandı.

İşgalci İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırısına ilişkin Erdoğan, şunları söyledi:

Kudüs için mücadelemizi sürdüreceğiz

"Mübarek mescidimize yapılan her saldırı karşısında bizi bulacaklar. Herkes sussa bile milletimizle birlikte biz susmayacağız. Kudüs'ün İslam dünyası için taşıdığı öneme uygun yönetilmesi konusundaki mücadelemizi son nefesimize kadar sürdüreceğiz.

Ne ezanımıza yapılan saygısızlığı görmezden geleceğiz ne Mescid-i Aksa'nın, Kubbet-üs Sahra'nın postallarla kirletilmesine rıza göstereceğiz. Dışişleri Bakanıma talimatı verdim. Uluslararası bütün görüşmeleri sürdürüyor.

"Hesabını soracağız"

Biz bu ülkede hiçbir Musevi'ye zulmetmedik, hiçbir sinagoga kalkıp da sizin yaptıklarınızı yapmadık. Bizi tahrik etmeyin. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz o ayrı mesele ama bunun hesabını uluslararası camiada size soracağız."

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.