Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Erdoğan’dan teşkilatlara çağrı: 1 milyon genci yakın markaja alalım

Erdoğan’dan teşkilatlara çağrı: 1 milyon genci yakın markaja alalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İllerin aday tanıtım toplantılarına bizzat katılmaya çalışıyoruz. İstiyoruz ki aday tanıtım toplantılarını iki hafta içinde bitirelim. Sonra adaylarımız arazide seçim çalışmalarına başlasın. Araziye hep birlikte hakim olmamız gerek. Son toplantıda görevlendirmeyi yaptığımız gibi arkadaşlarımıza sorumlu oldukları yerleri bildirdik.” ifadelerini kullandı.

“BU AY SONU MANİFESTOMUZU AÇIKLAYACAĞIZ”

AK Parti Genel Merkezi’nin İl Başkanlarına verilmek üzere bir aday tanıtım rehberi hazırladığını dile getiren Erdoğan, “Bu ay sonunda Ankara Kapalı Spor Salonu’nda tüm adaylarımızla bir araya gelecek ve manifestomuzu da açıklayacağız. Aday belirleme sürecinde yaşananlar artık geçmişte kalmıştı.” dedi.

“HUKUK DEVLETİ İLKESİNDEN ASLA TAVİZ VERMEDİK”

Erdoğan, Türkiye’nin demokratik hukuk devleti ilkesinden asla taviz vermediğini belirterek, “Demokratik hukuk devletinin en büyük göstergesi de seçimlerdir. Buna rağmen bazı kesimlerin kendi başarısızlarını seçimle yetkili kurumlarımza yükleme gayretinde olduklarına şahit olduk.” ifadelerini kullandı.

“TEHDİT EDEN ADAYI UNUTMUŞ DEĞİLİZ”

Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde avukat ordusuyla seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz. YSK önünde oturacaklarını söyleyenlere şahit olduk. Ne oldu halen oturuyorsunuz.” dedi.

“SİSTEMDEN KAYNAKLANAN SIKINTILARIN MAĞDURU AK PARTİ’DİR”

“Seçmen kütükleriyle ilgili iddialar her seçim dile getirilir. Sistemden kaynaklanan sıkıntılarının asıl mağduru da AK Parti’dir.” diyen Erdoğan, “Seçmen kütüğünde olmayan üyelerimize teker teker ulaşmamız lazım. İlçe değiştiren 1,5 milyon seçmen var. Bunların 222 binden fazlası bizim üyemiz. Onları yakın markaja alacağız. Burdan taşınalım oy alalım gibi bir yanlışın içerisine AK Parti girmemelidir. Teşkilatlarımızın seçmen kütüğüne giren ve çıkan herkesi takip etmelerini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“1 MİLYON GENCİ YAKIN MARKAJA ALALIM”

31 Mart 2019’daki seçimlerde ilk defa oy kullanacak 1 milyon genç olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlara seslenerek, “1 milyon genci yakın markaja alalım.” dedi. Erdoğan, “Onların en başta herhangi bir yanlışa düşmesini engelleyelim. Bir ilçeye yerleşen kişiye teşkilatımızın hoş geldin ziyareti yapması, seçme ve seçilme hakkı elde eden kişiye partimizin kendini anlatması önemlidir. Bu rakamlar seçimlerde bize lazım olan farkı ortaya koymamızda bize katkı sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

KİMSENİN AK PARTİ’YE OY VERME MECBURİYETİ YOK

AK Parti olarak bizim için 31 Mart seçimleri belediyecilikte 25 yıllık bir tecrübenin zirvesi olacaktır. Kimsenin AK Parti’ye oy vermek gibi bir mecburiyeti yoktur. Milletimizin her bir ferdini AK Parti’ye oy vermeye davamızla, duruşumuzla, hizmetlerimizle ikna etmeliyiz. Siyaset milleti kendinen nefret ettirme değil, kendini millete sevdirme sanatıdır.

ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ

Günümüzde farklı teknolojik araçlar olabilir ama unutmayın halen her şey insanla başlıyor insanda bitiyor. Bunun için çalmadık kapı, sıkmadık el almadık gönül bırakmayacağız. Bunlar sanal ortamlarda, sanal unsurlarla olacak şey değil. 10 milyonu aşkın üyemizi nasıl çalıştıracağız bunun üzerinde duracağız. Diyoruz ya sandık esaslı bir çalışma. AK Parti bizlerin değil milletimizin partisidir. Zaten milletimize mal olduğu için buralara geldik. Esasen AK Parti kurulduğu günden beri sürekli bir imtihan içindedir. Millete seçimden seçime gidenlere dikkat ediniz. Bunlar kendi politikalarını millete anlatmak yerine sadece ve sadece AK Parti’yi ve onun temsilcisi olarak gördükleri şahsımızı hedef alıyorlar. 

“FİLE VE BEZ TORBALARI PROMOSYON OLARAK DAĞITACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, naylon poşete savaş açtıklarını belirterek, “Bu seçimde biz bez torbalar ve kenevirden yapılmış filelerle meydanda olacağız. Bunları inşallah bu kampanyada milletimize promosyon olarak dağıtacağız” dedi.