Son Dakika

Erdoğan'dan Yeni Zelanda'daki teröristin bildirisine yanıt!

Yeni Zelanda'daki terör saldırısına ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu katil bildiri yayınlamış, tüm Müslümanlarla birlikte ülkemizi, milletimizi, şahsımı da hedef alıyor. "Sen hangi milletle konuşuyorsun, Senin her yerin bomba olsa ne yazar? " ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan Yeni Zelanda'daki teröristin bildirisine yanıt!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Gaziantep'e yapılan yatırımlardan bahseden Erdoğan, "AK Parti iktidarları döneminde bu güzel kente 35 katrilyon yatırım yaptık. Eski stadyumun olduğu yeri millet bahçesi yapmakla kalmayacak içine de millet kıraathanesi inşa edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Gaziiantep'e şehir hastanesi

Dün açılışı gerçekleştirilen Avrupa'nın en büyük hastanesi olan Bilkent Şehir Hastanesini örnek gösteren Erdoğan, Gaziantep'e de şehir hastanesi müjdesi verdi. "Gaziantep'e sağlık alanında 80 tesis kazandırdık. Şimdi daha da yükseltiyoruz çitayı. İnşallah Ankara'daki şehir hastanesinin benzerini Gaziantep'e de yapacağız." şeklinde konuştu.

Terör saldırısında 3 Türk yaralandı

Erdoğan konuşmasında Yeni Zelanda'da yaşanan terör saldırısıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. İslam karşıtı katillerin ellerine silahlarını alıp Cuma namazı için toplanan Müslüman kardeşlerimize saldırdığını ve 49 kardeşimizin şehit olduğunu bildirdi. 3 tane de yaralı Türk'ün olduğunu ifade eden Erdoğan, "İçlerinden biriyle telefonda görüştüm. Durumları iyi" dedi.

"Senin her yerin bomba olsa ne yazar"

74 sayfalık manifestosunda Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik tehditlerde de bulunan alçak teröriste sert bir şekilde tepki gösteren Erdoğan, "Bu alçak bir de bildiri yayınlamış. Bu bildiride Müslümanları, ülkemizi, milletimizi ve şahsımı da hedef alıyor. Neymiş, Boğaz'ın batısına geçmeyecekmişiz. Yoksa ne olurmuş, İstanbul'a gelir bizi sürer, Ayasofya'yı minarelerden kurtarırlarmış. Be hey gafil, önce şunu bil. Ben niye girdim içeri? Bir şiir okumuştum; Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker... Sen hangi milletle konuşuyorsun neyi konuşuyorsun? Senin her yerin bomba olsa ne yazar? Terbiyesiz, adi, alçak sen kolayı seçtin. Birileri de hala bizim ezan ve bayrak hassasiyetimiz çarpıtmaya çalışıyor." ifadelerini kullandı.

İsrail terör devletidir

Konuşmasında İşgalci İsrail Başbakanı Netanyahu'nun kendisi hakkında söylediği alçak sözlere de tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Netanyahu zalimdir. Eğer dünyada zulmeden bir ülke aranıyorsa o da İsrail'dir, bir terör devleti aranıyorsa o da İsrail'dir." dedi.

Erdoğan, şunları söyledi: "İsrail'in başındaki soyguncu var ya, yargılanan var ya, her türlü yolsuzluktan yargılanan bir Başbakanları var ya, onun oğlu da 'İstanbul, Bizans'ın başkenti bir Hristiyan şehridir' diye tweet atıyor. Be ahlaksız, siz Filistin'in tamamını işgal ettiniz. Kökeni, inancı, meşrebi ne olursa olsun günahsız her masum insanın ölümüne karşı aynı ilkeli duruşu sergileyeceğiz."

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.