Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Fahrettin Altun’dan Trump’a: Türkiye Kürtlerin düşmanı değil hamisidir

Fahrettin Altun’dan Trump’a: Türkiye Kürtlerin düşmanı değil hamisidir

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, terör örgütü YPG/PKK’ya operasyon düzenlemesi halinde Türkiye’yi ekonomik yaptırımla tehdit eden ABD Başkanı Donald Trump’a yanıt verdi. 

Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye’nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur. Bizim meselemiz PKK terör örgütüyle ve onun Suriye’deki uzantılarıyladır. PYD ve YPG bir terör örgütüdür. Türkiye terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.” dedi.

“TERÖR KAYNAĞINDA KURUTULMALIDIR”

Türkiye için ulusal güvenliğin önemli olduğunu vurgulayan Altun, “Terörle mücadelemizi belirleyen esas unsur da budur. Terörizmin kaynağı ister ideolojik, ister dini isterse etnik olsun bizim için farketmez. Terör terördür ve kaynağında kurutulmalıdır. Türkiye Suriye’de tam da bunu yapmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 Haziran 2015’te Twitter’dan yaptığı, “Tüm dünyaya sesleniyorum: Bedeli ne olursa olsun, Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye’nin güneyinde devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz.” paylaşımını retweetledi.

TRUMP NE DEMİŞTİ?

Trump Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Suriye’den çekilmeye başlıyoruz. Tekrar toparlanırsa yakınlardaki üslerden tekrar saldıracağız. Kürtler’e saldırırlarsa Türkiye’yi ekonomik olarak mahvedeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.