Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Hamza Dağ araştırma sonuçlarını açıkladı: AK Parti gençler arasında birinci

Hamza Dağ araştırma sonuçlarını açıkladı: AK Parti gençler arasında birinci

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, partisinin İzmir İl Başkanlığında, sivil toplum kuruluşlarının genç temsilcileri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinde meclis üyesi olan gençlerle bir araya geldi.

Türkiye’de bugüne kadar gençlere yönelik yapılanların çok daha üzerinde çalışmalar yapılması gerektiğini ifade eden Dağ, sivil toplum kuruluşlarının da bu konuda üzerine görevler düştüğünü söyledi.

“EN YAKIN TAKİPÇİMİZE 3 KAT FARK ATTIK”

Dağ, “AK Parti’nin gençlerin oyunu almadığı yönünde değerlendirmeler oluyor, AK Parti gençler hitap edemiyor mu?” şeklindeki soru üzerine şöyle konuştu: “Bu, gerçek bir veri olsaydı, AK Parti son seçimde yüzde 45 alamazdı. Ben gençlik kolları başkanı olduğumdan beri bu iddiayı duyuyorum. 2011’den bu yana yapılan 8 seçimde AK Parti birinci parti oldu. Her seçimde yüz binlerce genç seçmen sistem içine giriyor, AK Parti oy oranı hep yüksekte ve birinci parti. Bu konuda araştırmalarımız var. Yaptığımız araştırmalarda AK Parti gençler arasında açık farkla birinci parti. Geçen sene yaptığımız araştırmada en yakın takipçimize 3 kat fark atmış vaziyetteyiz.”

STATLAR İÇİN SEVİNDİRİCİ HABER

İzmir’de devam eden gençlik ve spor yatırımları bulunduğunu anımsatan Dağ, Göztepe, Alsancak ve Karşıyaka stadına Binali Yıldırım’ın öncülüğünde yoğunlaştıklarını, bu projeleri büyük badirelerden bugünkü aşamalara getirdiklerini vurguladı. 

Son olarak Karşıyaka’daki projeyle ilgili dava açıldığına değinen Dağ, “Dava sonucu bekleniyor. 2014’ten bu yana yaşadıklarımız anlatacak olursak trajikomik bir roman ortaya çıkar. Hiçbir emek sarf etmeyenler gölge olmasınlar başka ihsan istemiyoruz” diye konuştu.