Son Dakika

“Haydi Çocuklar Camiye” etkinliği CHP'li vekili rahatsız etti

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, çocukları camiye alıştırmak için yarıyıl tatilinde uygulanacak olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı "Haydi Çocuklar Camiye" projesine karşı çıktı.
“Haydi Çocuklar Camiye” etkinliği CHP'li vekili rahatsız etti

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), yarıyıl tatilinde çocukları camiye alıştırmak için hayata feçireceği "Haydi Çocuklar Camiye" projesi CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen'i rahatsız etti. 

Projenin çocuklara nasıl bir fayda sağlayacağını anlayamadığını ifade eden Başevirgen, daha da ileri giderek "etkinlik adı altında ideoloji empoze edilmesi" değerlendirmesinde bulundu.

NAMAZ FAYDASIZMIŞ!

CHP'li vekil Başevirgen, şu skandal sözlerle projeye karşı çıktı:

“Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile Server Gençlik ve Spor Kulübünü tarafından başlatılan “Haydi Çocuklar Camiye” etkinliği 6-13 yaş aralığındaki çocuklarla gerçekleştirilecek. Anasayamız ve taraf olduğumuz uluslararası sözleşmeler bütün olarak değerlendirildiğinde etkinlik adı altında ideoloji empoze edilmesi çocukların düşünce, vicdan ve din özgürlüğünün ihlal edilmesi demektir. Bu projenin, bu kadar küçük yaştaki çocuklarımıza nasıl bir fayda sağlayacağı düşünülmektedir”

CAMİ SEVGİSİ AŞILANACAK

CHP Manisa Milletvekili Başevirgen'i rahatsız eden proje kapsamında, yarıyıl tatilinde 6-13 yaş arası çocuklara 5 vakit namazı cami cemaatiyle kılmanın önemi anlatılıp cami sevgisi aşılanacak.

Kampanya kapsamında "Namazını camide kıl, puanları topla, ödülünü kap" sloganıyla gerçekleşecek olan "Haydi Çocuklar Camiye" projesinde dereceye giren çocuklara çeşitli hediyeler verilecek.

Yorumlar

Taha Yasin Milletin manevi değerlerine yabancılaşmış birisi, dini eğitimi ideoloji olarak değerlendirir. Atalarımız “Ağaç yaşken eğilir” diye boşa dememiş. Erken yaşlarda dinini öğrenmeyene senin yaşlarına gelince öğretmeye kalksan ne kadar faydası olur acaba

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.