Son Dakika

Hizmet değil rant peşinde!

Ankara’daki Kapalı Spor Salonu’nda toplanan partililere seslenen Kılıçdaroğlu, 12 maddelik bir bildirge açıklarken; yine ülke menfaatine bir proje, millet lehine bir hizmet açıklamak yerine, provokatif ifadeler kullandı.
Hizmet değil rant peşinde!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin seçim bildirgesini açıkladı. Ankara’daki Kapalı Spor Salonu’nda toplanan partililere seslenen Kılıçdaroğlu, 12 maddelik bir bildirge açıklarken; yine ülke menfaatine bir proje, millet lehine bir hizmet açıklamak yerine, provokatif ifadeler kullandı. Gaf’ları, potları, iftira, yalanlarıyla öne çıkan Kılıçdaroğlu’nun binlerce parti üyesi ve parti tabanındaki insanlara yönelik konuşması, çelişkiler ile örülüydü. ‘Herkese eşit davranacağız, ayrımcılık yapmayacağız’ diyen Kılıçdaroğlu, işçiler ve memurlar üzerinden provokasyon yaparak, yine kutuplaşma ve ötekileştirme siyaseti yaptı.

HAMASET, POPÜLİZM

“Rantı hakça bölüştüğünüzde sorun yoktur, biz rantı bölüşeceğiz” diyen Kılıçdaroğlu, devlet ve milletin kaynaklarına göz dikti. Şeffaf bir belediye olacaklarını iddia eden CHP Lideri, Ataşehir’de, İzmir’de, Tekirdağ’da, birçok il ve ilçedeki “yolsuzluklar” ile ilgili herhangi bir hesap bugüne kadar vermedi. ‘Açlığı yok edeceğiz’ diyerek hamaset ve popülizm yapan Kılıçdaroğlu, CHP’nin yönettiği belediyelerdeki işçilerin parasını vermediklerinden de söz etmedi. Üretim ekonomisi sağlayacaklarını vaat eden Kemal Kılıçdaroğlu, bunu nasıl yapacaklarına dair de hiçbir açıklama yapmadı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.