Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

İçişleri Bakanı Soylu’dan “sokağa çıkma yasağı” açıklaması

Son dakika açıklamasında bulunan İçişleri Bakanı Soylu, sokağa çıkma yasağı ile ilgili bir soruya "şimdilik belki de gerek olmayabilir. Ama süreç hızlı yayışı farklı bir noktaya giderse farklı tedbirler alınması gerekebilir" yanıtını verdi

İçişleri Bakanı Soylu’dan “sokağa çıkma yasağı” açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, özel bir televizyon kanalına açıklamalarda bulunuyor.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından öne çıkanlar:

FETÖ VE PKK BAĞLANTILI HESAPLARI AÇIKLADI

(65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı) Karar Cumhurbaşkanımızın talimatıyla gerçekleşti. Meseleyi tahrik ve istismar etmek isteyenler oldu. Şu ana kadar yaşlılardan toplam 239 bin çağrı aldık.

Sosyal medyada bin 748 hesabın yüzde 65’i FETÖ-PKK bağlantılı. Sosyal medya hesaplarından 410 kişi yakalandı.

211 bin 326 iş yeri yayınladığımız genelgeler sonucunda kapanmış durumda. Bunların kapalı olup olmadığını takip ediyoruz.

Şehirler arası yolcu trafiğinde yüzde 83 düşüş oldu. 15 büyükşehirde ortalama yüzde 65 oranında trafik yoğunluğunda düşme oldu. Toplu taşıma araçlarında 15 büyükşehir bazında yüzde 65’in üzerinde bir düşüş var. Bazı illerde yüzde 70 bazı illerde yüzde 80 düşüş var.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Salgının yaygınlaşması ve ortaya koyacağı süreci hep birlikte izliyoruz. Almamız gereken tedbirler var. atacağımız adımlar var. vatandaşlarımız kendi OHAL’ini ilan ederse bu konuda daha üst bir tedbir almaya şimdilik belki de gerek olmayabilir. Ama süreç hızlı yayışı farklı bir noktaya giderse farklı tedbirler alınması gerekebilir.

Bu bir son dakika haberi.
Ayrıntılar Güncellenecek…