Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İdris Naim Şahin Ordu’da CHP’yi istiyor

İdris Naim Şahin Ordu’da CHP’yi istiyor

AK Parti’den 2014’te FETÖ bağlantısı ile uzaklaştırılan İçişleri eski Bakanı’nı İyi Parti kendi adayı olarak Ordu’da listesine eklemek isterken; Şahin’in ‘Mansur Yavaş gibi’ CHP’den seçimlere girmeyi arzuladığı ifade edildi. Her ortamda “FETÖ’nün siyasi ayağı yok mu” diyerek AK Parti’yi suçlayan CHP’liler ise Şahin’i Ordu’dan ‘belediye başkanı adayı’ yapmaya hazırlanıyor. FETÖ’yle bağlantılarını saklama gereği hissetmeyen CHP, süreci geri döndürme yolu arıyor.

“BİZİMLE OLMALISINIZ”

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İdris Naim Şahin’in adaylığıyla ilgili “Arkadaşlarımız görüşmeleri yürütüyor, şu an için kesinleşmiş bir şey yok” demekle yetinirken; mevkidaşı Meral Akşener ise “Biz kendisini partimizden aday yapmak istiyoruz. Özellikle Ordu’daki teşkilatımız ‘Bizimle olsun’ istiyor. Ancak bildiğim kadarıyla kendisi CHP’den aday olmayı uygun görüyor” değerlendirmesinde bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da İdris Naim Şahin’in değerli biri olduğunu, adaylığının masada olduğunu açıklamıştı.