Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

İletişim Başkanı Altun’dan “Külliye’ye giden CHP’li” iddialarına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Ziyaretçi Kabul Programı'nda, söz konusu şahsın iki farklı plakaya sahip araçtan biriyle giriş; ötekiyle çıkış yaptığı yönünde herhangi bir kaydın bulunmadığını belirten İletişim Başkanı Altun, “Türkiye kamuoyunu böylesi bir gündemle manipüle etmeye çalışanları milletimizin vicdanına havale ediyoruz." dedi.

İletişim Başkanı Altun’dan “Külliye’ye giden CHP’li” iddialarına ilişkin açıklama

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Beştepe’ye giden CHP‘li Muharrem İnce’ iddiasıyla ilgili açıklamada bulundu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un açıklaması:

“Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili geçtiğimiz günlerde ortaya atılan mesnetsiz iddianın haber kaynağı olarak gösterilen şahıs tarafından yapılan son açıklama hiçbir surette gerçeği yansıtmamaktadır.

Söz konusu şahıs, bahsi geçen tarihte “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne 06 SFG 4543 plakalı bir araçla giriş, 06 GHJ 1290 plakalı bir araçla da çıkış gerçekleştirildiği”ni iddia etmektedir.

Her şeyden önce Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Ziyaretçi Kabul Programı’nda bu plakalara sahip herhangi bir araç kaydı söz konusu değildir.

Dahası Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanlığımız kayıtlarına göre bu plakalar mevcut dahi değildir.

Türkiye kamuoyunu böylesi bir gündemle manipüle etmeye, algı operasyonlarıyla demokratik siyasetimize gölge düşürmeye çalışanları milletimizin vicdanına havale ediyoruz.”

MUHARREM İNCE: CHP YÖNETİMİ KUMPAS KURMUŞ DEMEKTİR

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’nun “Doğrudur. İsim vermek istemiyorum” açıklamasının ardından “Cumhurbaşkanlığı ‘böyle bir görüşme yok’ dedi. Buna rağmen açıklamıyorsa, bu şu demektir: Bu gazeteci ve CHP yönetimi, kurultayda aday olmak isteyenlere karşı kumpas kurmuş demektir.” diyerek Kılıçdaroğlu’na ismi açıklama çağrısı yaptı.

Külliye’ye gittğini iddia ettiği ismi açıklamayı reddeden Kılıçdaroğlu’na seslenen İnce, “Olur mu öyle şey. İsmi açıklamaktan başka çareniz yok. Böyle bir isim yoksa, böyle bir görüşme olmamışsa, bu kumpası kuranlara yazıklar olsun.” İfadelerini kullandı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri