Son Dakika

İmamoğlu inşaat projesine izin verdi! İmara karşılık villa

İmamoğlu Beylikdüzü’nde inşaat projesine izin verdiği iki şirketten, biri 7 milyon lira değerinde, diğeri ise toplamda 10+2 büyüklüğünde iki villa aldı.
İmamoğlu inşaat projesine izin verdi! İmara karşılık villa

Katıldığı bir televizyon programında 3 yeni çiftin oturduğu 60 metrekare bir evde doğduğunu, babasının kendisini bir patron değil bir amele gibi yetiştirdiğini söyleyerek halk adamı rolüne soyunan CHP-HDP-İP ortak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun gizlilik kararı aldırdığı mal varlığı ile ilgili skandallar bir bir ortaya çıkıyor. Beylikdüzü’nde birçok yere ortaklığı olduğunu Beylikdüzü Belediye Meclisi Toplantısı’nda bizzat itiraf eden Ekrem İmamoğlu, belediye başkanlığı süresince inşaat iznine onay verdiği bir çok projeden şüpheli şekilde gayrimenkuller edindi.

İnşaat iznine deniz manzaralı villa

2014’te Beylikdüzü Belediye Başkanı seçilen İmamoğlu’nun döneminde Beylikdüzü’ne yapılan il gayrimenkul yatırımlarından birine Dekar Yapı imza attı. İmamoğlu’nun onay verdiği proje kapsamında Dekar Yapı, Yakuplu’da 78 bin metrekare alan üzerinde 150 milyon lira maliyetle 200’den fazla villa yaptı.

Projenin tamamlanmasının ardından İmamoğlu da Asmalı Hayat adı verilen sitede villa sahibi oldu. İmamoğlu’nun bizzat imarına izin veridği yerde tanesi 3 milyon lira olan 2 adet 5+1 villasının bulunduğu tespit edildi.

6 milyon lira değerinde

Yine İmamoğlu döneminde Kameroğlu İnşaat’ta Beylikdüzü’nde “Kameroğlu Metrohome Suites” adı verilen devasa projeye start verdi. 70 bin metre kare üzerine inşa edilen, bin 700 konut, 130 mağazadan oluşan projenin yapımı 2017 yılında Ekrem İmamoğlu’nun onayıyla başladı. Söz konusu proje Ekrem İmamoğlu’nun gayrimenkullerinin arasına bir yenisinin daha eklenmesini sağladı. İmamoğlu, Kameroğlu inşaatın Büyükçekmece’de yaptığı Pelican Hill Ihlamur Evleri’nde değeri 4 ila 6 milyon lira arasında olan, göl manzalı bir villa satın aldı. Kameroğlu inşaatın Beylikdüzü’ndeki devasa projesinin başlama tarihi ile İmamoğlu’nun villa edindiği tarihin arasındaki kısa zaman zarfı kafalarda derin soru işaretleri bıraktı. İmamoğlu’nun söz konusu 3 villayı nasıl satın aldığı, projelere imar verilmesiyle İmamoğlu’nun bu mülkleri edinmesi arasında bir bağlantı olup olmadığı, İmamoğlu’nun 2 devasa projeye imar çıkarırken hukuka uyup uymadığı soruları cevap bekliyor. Ayrıca 16 milyon İstanbullu İmamoğlu’nun servetini, resmi ya da gayriresmi ortak olduğu tüm işletmeleri merak ediyor.

Yorumlar

aytaç Haberin de resimlerin gibi maket.İftira atmanın günahını derece yükseldikçe anlayacaksınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.