Son Dakika

İmamoğlu'nun küfrü Kılıçdaroğlu'nu çileden çıkardı | Haddi aştınız

Ordu'daki VIP rezaletinde valiye "İt" diyerek hakaret eden İmamoğlu, başına buyruk hareketleriyle Kılıçdaroğlu'nu da öfkelendirdi. CHP lideri, kendini genel başkanlığa hazırladığı yorumları yapılan İmamoğlu'nu haddini aştığı gerekçesiyle uyardı.
İmamoğlu'nun küfrü Kılıçdaroğlu'nu çileden çıkardı | Haddi aştınız

Ordu-Giresun Havalimanı’nda geçiş hakkı olmadığı halde VIP girişini kullanmak isteyen, içeriye alınmayınca da valiye "İt" diyerek hakaret eden CHP İstanbul Büşükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu da çileden çıkardı.

"Olmasın bir daha!"

Star Gazetesi'nde yer alan habere göre, Olayda ilk faturayı seçim koordinatörlerine kesen Kemal Kılıçdaroğlu, kurmaylarını, İmamoğlu’nu ve seçim koordinasyonlarını sağlayan ajans yetkililerini de telekonferansa bağlatarak ‘acil’ kodlu görüşme gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun “Sabrımı zorluyorsunuz. Seçim çalışmalarını İstanbul’a kaydırın. Teşkilat, Genel Merkezin yetkilerini sorgulamaya başladı. Haddinizi aşmayın. Derdim ne hakaret ne de VIP. Sınırları aştınız. Olmasın bir daha” sözleriyle ‘fırça’ attığı ileri sürüldü.

"Gidin İstanbul'da çalışın"

İmamoğlu’nun seçim kampanyasını organize eden ajans yetkililerinden Necati Özkan’ın telekonferans sırasında söze girdiği ve “Başkanım, İmamoğlu’na 36 saat seçim çalışmasını yasakladık. Psikolojisini toparlaması için özel bir seans uyguluyoruz. Bireysel yetişkin terapisi uyguluyoruz. Hocamız psikosomatik rahatsızlıklar tespit etti. Ne yaparsak öfke ve stres yönetimini kontrol altına alamıyoruz” dediği iddia edildi. Bunun üzerine söze tekrar giren Kılıçdaroğlu’nun iyice öfkelenerek “Necati, derdim onun ruh hali değil. Sınırları aşıp Genel Merkez hiyerarşisini yerle bir etti. Tekrarı olmasın diyorum Necati. Gidin İstanbul’da çalışın” dediği ve bunun üzerine görüşmenin sonlandığı CHP’liler arasında konuşuluyor.
"Kendini genel başkanlığa hazırlıyor"

"Kendini genel başkanlığa hazırlıyor"

Parti genel merkezinden izinsiz kendi başına Karadeniz turuna çıkan, burada halk ile girdiği diyaloglarla tepki toplayan İmamoğlu’nun tavırları partide ‘kendisini Genel Başkan gibi görüyor’ eleştirilerine neden oldu. Bazı CHP'liler arasında da İmamoğlu için "Kendini genel başkanlığa hazırlıyor olabilir. Öyle davranıyor çünkü. Habersiz başka illere mitinge gidilmesi olmamış" şeklinde yorumlar yapıldığı belirtildi.

Yorumlar

Fatih Yalan, kılıçdaroğlu o cümleleri kurabilecek melekelere sahip değil.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.