Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İmamoğlu’nun yalanı ortaya çıktı! Küçükkaya, ‘Yıldırım’ın benden bir talebi olmadı’ dedi

İmamoğlu’nun yalanı ortaya çıktı! Küçükkaya, ‘Yıldırım’ın benden bir talebi olmadı’ dedi

CHP’nin 23 Haziran İBB yenileme seçimleri adayı Ekrem İmamoğlu, 16 Haziran pazar akşamı yapılacak ortak canlı yayına ilişkin Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım’ın, programın moderatörü İsmail Küçükkaya’dan soruları istediğini iddia etti.

‘Binali Yıldırım soruları istemiş’

İmamoğlu, “Bir sınırlamanın gazetecinin oradaki duruşuna ters olacağı kanaatindeyim. Asla bir sınırlama olmasından yana değilim. Şahsen bana soruları yollamasa da olur. Elbette ki eşitliğin korunması halinde. Bir gazeteci bir adaya hangi soruları özgürce sorabiliyorsa, aynı duyguları bir başka adaya da hissettirerek sorularını hazırlayabilmeli diye düşünüyorum. Benim bakışım bu. Bu konuda çok netim ama Sayın Yıldırım soruların görüşülmesini talep etmiş. Danışmanıma bu ifadelerimi söyledim. Biz müdahale eden değil sadece gözetleyen konumda olalım.” ifadelerini kullanmıştı.

Binali Yıldırım ‘soruları istemiş’ iddialarına yanıt verdi

İmamoğlu’nun canlı yayında ortaya attığı bu iddiaya Cumhur İttifakı’nın adayı Yıldırım ise Twitter’dan yaptığı paylaşımla yanıt verdi.

Yıldırım paylaşımınıda şu ifadeleri kullandı:

“CHP adayı biraz önce ortak canlı yayınla ilgili ‘Binali Yıldırım soruları istemiş bana bilgi geldi’ diyor. Sonra da kendisine tarafların yalanlaması iletildiğinde ‘öyle değilse yanlış anlamışım’ diyor. Varsa elinde kanıt ispatlasın yoksa da özür dilesin. Yalan söyleme üzerine kurulu çirkin bir siyaseti İstanbullular hak etmiyor. Bunun adı basitliktir.”

Küçükkaya: Binali Yıldırım’ın benden böyle bir talebi olmadı

Ortak canlı yayının moderatörü İsmail Küçükkaya ise Habertürk TV’deki canlı yayına telefonla bağlandı ve Fatih Altaylı’nın konu hakkındaki sorularını yanıtladı.

Küçükkaya, soruların halen hazır olmadığını, Yıldırım’ın kendisinden soruları istemediğini ve soruları sadece kendisinin bileceğini dile getirerek şöyle konuştu:

“Birincisi ben gerçekten günlerdir Ekrem İmamoğlu ile konuşmadım. İkincisi daha hazırlanmış hiçbir soru yok. Üçüncüsü Binali Yıldırım’ın benden böyle bir talebi olmadı, olamaz. Dördüncüsü açık oturuma ilişkin henüz hiçbir soru hazırlanmadığı gibi hazırlanma aşamasında, sonrasında, yayından önce de hiç kimsenin bunu benim dışımda bilmesi mümkün değil. Kimseye vermem ben onları.”