Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

“IMF defterini biz kenara attık”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP ve İyi Parti’nin IMF’yle gizlice görüşmesini değerlendirdi, “Boşuna heveslenmeyin” dedi. Kurtulmuş, terör olayları için de “Er ya da geç bitirilecektir” diye konuştu. Kurtulmuş, Fırat’ın doğusunu da terörden temizleyeceklerini, ‘mutlaka’ vurgusuyla güvenli bölge kurulacağını söyledi.

Hasan Taşkın
“IMF defterini biz kenara attık”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ankara’da gazeteciler ile kahvaltı yaptı. Adana’daki terör saldırısına ilişkin konuşan Kurtulmuş, “Terör er ya da geç sona erecek” dedi. CHP ve İyi Parti’nin heyetlerinin Uluslar arası Para Fonu IMF ile gizli görüşmesine de tepki gösteren Kurtulmuş, “Kemal Derviş Dönemi geride kaldı” ifadelerini kullandı. ‘Birileri boşuna heveslenmesin’ diyen Kurtulmuş, “IMF defterini biz kenara attık” şeklinde konuştu. Kurtulmuş, Anadolu Yayıncılar Derneği’nde gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken; Fırat’ın doğusuna operasyona ilişkin ise, “30 kilometre derinliğinde güvenli bölge yapacağız. Eninde sonunda bu bölge de terörden temizlenecek” diye konuştu. 31 Mart Seçimleri’ni de değerlendiren Kurtulmuş, “Yeni harita çizdik; 2023’e hazırlanma, yenilenme imkânı bulduk” dedi.

“GÜÇLENİP İLERLEYECEĞİZ”

Numan Kurtulmuş, CHP-İyi Parti heyetlerinin IMF ile ‘kapalı kapılar’ ardında görüşmesiyle ilgili olarak şunları söyledi: “IMF, sadece ekonomik konularda tavsiyelerde bulunan ya da yol gösteren kuruluş değildir. IMF, küresel kapitalizmin siyasal kurumlarından biridir. Birileri istese de istemese de Türkiye, bir daha IMF’ye muhtaç kalmayacaktır. Kimse boşuna heveslenmesin, gizli görüşmeler yapmasın. Türkiye, IMF defterini kapattı; kenara attı. Birilerinin eski siyasi pozisyonundaki alışkanlıklarının depreştiğini görüyoruz. Bu millet, Kemal Derviş’in Türkiye’ye nasıl getirildiğini biliyor, artık o devirler geride kaldı. Türkiye, Kemal Derviş’in uyguladığı modele dönmeyecek” ifadelerini kullandı. Sözü yine seçimlere getiren Kurtulmuş son olarak, “AK Parti yeniden güçlenip yoluna devam edecektir” dedi.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri