Son Dakika

Kılıçdaroğlu'na bir tepki daha: Fatih, Yavuz ve Barbaros'u Yunan gemisi sanıyor!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu Doğu Akdeniz'de bizim ve KKTC'nin haklarını koruyan Fatih, Yavuz ve Barbaros'u Yunan gemisi sanıyor herhalde" dedi.
Kılıçdaroğlu'na bir tepki daha: Fatih, Yavuz ve Barbaros'u Yunan gemisi sanıyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Doğu Akdeniz'deki çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamalara bir yanıt da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. 

"Orada bir tek Türkiye yok" demişti

Çavuşoğlu, CHP liderinin, partisinin il başkanları toplantısında yaptığı "Doğu Akdeniz'de zengin petrol var, doğal gaz yatakları var. ABD, Yunanistan, Kıbrıs Rum yönetimi, Mısır, Katar orada, hepsi orada. Bir tek devlet yok, Türkiye." şeklindeki açıklamasına Twitter hesabından yanıt verdi.

"Oruç Reis de yolda"

Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerini içeren görüntüsünü de paylaşan Çavuşoğlu, mesajında "Sayın Kılıçdaroğlu Doğu Akdeniz'de bizim ve KKTC'nin haklarını koruyan Fatih, Yavuz ve Barbaros'u Yunan gemisi sanıyor herhalde. 4. gemimiz Oruç Reis de yolda. Milli davamız Kıbrıs konusunda bile yeterince bilgilendirilmeyen Sayın Genel Başkan'a bu konuda bilgi vermeye hazırız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.