Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Kılıçdaroğlu’ndan seçmene azar: İnsan biraz aklını kullanır!

Ekonomi için felaket tablosu çizen ve bunun suçunu seçmene atan CHP lideri oy veren insanları "İnsan biraz aklını kullanır " diye azarladı.

Kılıçdaroğlu’ndan seçmene azar: İnsan biraz aklını kullanır!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) dün yaptığı konuşmadaki bir pasaj gündeme oturdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından dün açıklanan yeni ekonomi programına eleştiriler getiren CHP lideri, bunun Uluslararası Para Fonu (IMF) programı olduğunu iddia ederken, bu konu üzerinden sözü seçimde oy kullanan insanlara getirerek ilginç sözler sarf etti.

ESNAFI DA ELEŞTİRDİ

Ülkedeki ekonomik tablonun insanları açlığa mahkum ettiğini, bunun sorumluluğunun da seçmene ait olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, “İnsan biraz aklını kullanır. Aynı şey esnafta da var ‘Mahvolduk’ diyorlar. Sen gidip oy veriyorsun kardeşim. Amacı seni mahvetmek, 17 yılda bunu öğrenemedin mi?” ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu’nun doğrudan seçmenin hür iradesini hedef alan bu sözleri, sosyal medyadan yoğun tepki aldı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri