Son Dakika

“Kırmızı Yelekliler” CHP’ye yürüyor!

CHP’de Maltepe Belediyesi’ne, mevcut başkan Ali Kılıç’ın yeniden aday yapılmasıyla patlak veren tepkiler artarak büyüyor.
“Kırmızı Yelekliler” CHP’ye yürüyor!

CHP’de Maltepe Belediyesi’ne, mevcut başkan Ali Kılıç’ın yeniden aday yapılmasıyla patlak veren tepkiler artarak büyüyor. Toplu olarak istifa eden Maltepe Teşkilatı’nın protesto yürüyüşünün 7’nci gününde; “Hak, hukuk ve adalet” sloganları atan protestoculara, parti yönetiminden de destek geldi. İstanbul’dan yola çıkarak, Ankara’daki Genel Merkez’e yürüyen eylemciler için “yoldaş” diyen CHP Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner, ‘Haklı kavga’ ifadesini kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ya istifa etmesi ya da aday listeleri gözden geçirmesi isteniyor.

YANLIŞ LİSTELER

“Temiz siyaset” mottosuyla hareket eden CHP’nin örgütleri, ‘kırmızı yelek’ giyerek Paris’teki “sarı yelekliler” protestolarına atıf yaptı. İlhan Cihaner, “Arkadaşlarımızın meşruiyeti var. CHP’ye aidiyetleri tartışılamaz. MYK çözüm bulsun” diyerek kırmızı yelekliler yürüyüşüne haklılık payı çıkardı. Aday listeleri için ‘yanlış atamalar’ denilirken; belirlenen isimlerin tartışmalı olduğu kaydedildi. CHP’nin geleceği için yürüdükleri belirtilirken, “Halk Partisi’nin iyiliğini istiyoruz” denildi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.