Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Koronavirüs CHP’nin umrunda değil! Uyarıları hiçe sayıp kongre düzenlediler

Türkiye, koronavirüs salgınına karşı adeta seferberlik halindeyken CHP tüm tedbirleri kulak arkası ederek İstanbul'a ilk kadın kolları kongresi düzenledi.

Koronavirüs CHP’nin umrunda değil! Uyarıları hiçe sayıp kongre düzenlediler

Sağlık Bakanlığı’nın arka arka uyarılarıyla koronavirüs salgınına karşı önlemler artırılırken toplu organizasyonların birçoğu arka arakaya iptal edilmişti.

UMURLARINDA DEĞİL

Ancak durumun ciddiyetine rağmen bugün İstanbul’da hayrete düşüren bir gelişme yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) İstanbul İl Kadın Kolu Kongresi partinin ilk başkanı Canan Kaftancıoğlu önderliğinde koronavirüs tedbirleri hiçe sayılarak düzenlendi. Çok sayıda kadın kolları üyesi toplantı salonunda hiçbir önlem alınmadan bir araya getirildi.

TEPKİ YAĞDI

Koronavirüs’ün tüm dünyada etkisini arttırdığı ve Türkiye’de de 6 vakanın bulunduğu günlerde tüm yapılan uyarılara rağmen kongrenin iptal edilmemesi vatandaşların yoğun tepkisini çekti. CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın sosyal medya hesabında kongreye ilişkin yapılan paylaşım ise “Pişkinliğin bu kadarı” dedirtti.