Son Dakika

Maltepe'de sayım sürüyor! 53 sandık kaldı

Maltepe'de dün 22.30'da ara verilen oy sayımı sabah yeniden başlarken terminal sayısı 2'den 6'ya çıkarıldı. Sayım hızla sürerken geriye 53 sandığın kaldığı bildirildi.

Maltepe'de sayım sürüyor! 53 sandık kaldı

İstanbul Maltepe'de dün akşam saatlerinde ara verilen oy sayımı YSK'nın, Maltepe ilçe seçim kurullarının, tüm oy sayımlarının iptali yönündeki kararını kaldırmasının ardından yeniden başlamıştı.

SON 67 SANDIK

Bu kararın ardından yeniden başlayan sayımda 1089 sandıktan 967'sinde sayım tamamlanırken, geriye 122 sandık kalmıştı. Saat 22.30'da ara verilen sayıma bu sabah tekrar başlandı. Kalan 122 sandıktan 69'undaki sayım tamamlanırken geriye 53 sandık kaldı.

İlçe Seçim Kurulu da ilave sayım terminali konusunda son kararını verdi ve terminal sayısı da 2'den 6'ya yükseltildi. Bu gelişmenin ardından sayının birkaç saat içinde bitirilmesi öngörülüyor.

CHP'NİN İTİRAZI SONUÇ VERMİŞTİ

CHP, İstanbul Maltepe 1. ve 2. ilçe seçim kurullarının, bugüne kadar terminallerde yapılan tüm sayımların iptali yönündeki kararına itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren YSK, Maltepe'de 400 sandığın yeniden sayılma kararını durdurmuştu. Maltepe İlçe Seçim Kurulu'na yeni sayım kurulu oluşturma yetkisi de verildi.

Bu bir son dakika haberidir. Ayrıntılar güncellenecektir. Günün diğer gelişmeleri için dirilispostasi.com’u takip edin. 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.