Son Dakika

Mansur Yavaş CHP’nin meselesi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş’la ilgili sorunun haklı olduğunu gördüklerini açıkladı. Hakim ve savcı olmadıklarını belirten Çelik, “Mahkemelere intikal ettiğini göre; karar açıklanır” ifadesini kullandı.

Mansur Yavaş CHP’nin meselesi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP, İyi Parti ve HDP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş’ın evrakta sahtecilik iddiaları ile ilgili konuştu. Çelik, AK Parti’nin Mansur Yavaş diye bir meselesi olmadığına, kendilerinin taraf olmadığına dikkat çekip, “Mansur Yavaş, CHP’nin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve ittifak içinde o adaylığa destek verenlerin meselesidir. Hiçbir şeye cevap vermeden mağdur edildiğini iddia etmek basit bir kurnazlıktan başka şey değildir. Mahkemelere intikal etmiş. Biz hakim, savcı değiliz” dedi. Söz konusu kişinin saygıdeğer mi kriminal bir kişi mi olduğunu Mansur Yavaş’ın bildiğinin altını çizen Çelik, “İftira, tezgâh arıyorlarsa; bu kendilerinin şu anda içinde oldukları atmosfer çerçevesindeki ilişkilere bakmaları gereken bir durumdur. Sorumuzun haklı olduğu ortada” diye konuştu.

“KILIÇDAROĞLU SORUMLUDUR”

Yargıtay kararıyla onanmış bir durumdan bahsettiğini vurgulayan Ömer Çelik, “Adayımız 1994’ten bu yana kamu görevi yapmaktadır. Müteahhit defalar mal beyanında bulunmuştur. CHP Genel Başkanı, hakkında kesinleşmiş ‘mahkeme kararı’ bulunan bir kişiyi Ankaralıların önüne aday olarak çıkartan kişi olarak, ‘ilk sorumlu’ olan kişidir. Açıklamasında TCK 288’i hatırlatarak, ‘Adil yargılamayı etkilediğimizi’ söylüyor. 2016’da alınan bir kararı, 2018’de nasıl etkileyebiliriz? Bizi mahkemeye verecekmiş, bunların daha açık konuşulması için sakın geri adım atmasın” diye meydan okudu. AK Parti Sözcüsü, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sözleri için de “Diktatör ifadesini görevdeki siyasiler içinde, kendisine en çok yakışan kişi olarak yine Netanyahu’ya iade ediyorum” dedi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.