Son Dakika

Mehmet Özhaseki başkentte ‘5 puan’ önde

31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri öncesi “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı” yarışında ‘AK Parti adayı’ Mehmet Özhaseki ile ‘CHP adayı’ Mansur Yavaş arasındaki rekabette, Cumhur İttifakı’nın Millet İttifakı’na göre; “5 puan” önde olduğu kamuoyu yoklamalarına yansıdı.
Mehmet Özhaseki başkentte ‘5 puan’ önde

31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri öncesi “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı” yarışında ‘AK Parti adayı’ Mehmet Özhaseki ile ‘CHP adayı’ Mansur Yavaş arasındaki rekabette, Cumhur İttifakı’nın Millet İttifakı’na göre; “5 puan” önde olduğu kamuoyu yoklamalarına yansıdı. Ankara Stratejik Planlama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılan anket sonuçları; AK Parti’nin adayı Mehmet Özhaseki’nin yüzde 47.4 oy oranıyla, Mansur Yavaş’ın önünde olduğunu gösterdi. HDP-İyi Parti ve Saadet Partisi ile ittifak kuran CHP’nin, buna rağmen yüzde 42.3 oy toplayabildiği rakamlara yansıdı.

“AK PARTİ DENEYİMLİ”

Ankete katılan 4 bin 200 kişi ile yapılan görüşmeler, yüzde 10.3 oranında da kararsız bir seçmen kitlesi olduğuna işaret ederken; vatandaşların genel itibariyle ‘Ankaralı’ diyerek Mansur Yavaş’ı tercih ettikleri, kimilerine göre de “Projeleri yetersiz” olarak seçilmediği belirtildi. Diğer taraftan Mehmet Özhaseki ise “Projeleri, deneyimi ve hizmet başarısı” konusunda millet nezdinde ön plana çıktı. 24 Haziran Seçimleri’nde sonuçları bilemeyen Piar Araştırma ise Ankara’da Millet İttifakı’nın Cumhur İttifakı’nın önünde olduğunu iddia etti. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde Başkan Recep Tayyip Erdoğan için yüzde 39, Muharrem İnce için yüzde 26 diyen Piar, Erdoğan yüzde 52.6 alırken sessizliğe gömülmüştü.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.