Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Melen projesi, deprem bütçesi, su zammı, işçi kayırma

İBB Meclisi’nde konuşan ve CHP’yi ‘beceriksiz’, ‘takiyyeci’ ve ‘partizan’ olmakla suçlayan İBB AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, CHP’nin Melen projesine karşı çıkması, deprem bütçesini düşürmesi, su zammı ve işçi kayırma olaylarına değindi.

Melen projesi, deprem bütçesi, su zammı, işçi kayırma

Göksu, “Bugün İstanbul’un günlük suyunun yaklaşık yüzde 50’sini karşılayan Melen Projesi için ‘Melen Projesi’nin bugün İstanbul’a faydası yok’ demekten daha büyük çarpıtma, daha büyük bir iftira olabilir mi?” dedi ve “Her yerde ve her zeminde “deprem İstanbul’un en hayati sorunudur, hepimiz bunun için çalışmalıyız” deyip, sonra deprem bütçesini yüzde 75 düşürmekten daha büyük beceriksizlik ve takiye olabilir mi? Takiyyeciliğe bir örnek daha verecek olursak. Partizanlığa karşı olduğunuzu söyleyeceksiniz. ‘16 Milyonu kucaklayacağım’ diyeceksiniz. Ardından kalkıp İBB’ye ne kadar CHP’li varsa doldurup, partizanlığın kitabını yazacaksınız. Seçimden önce İstanbul’da suyun pahalı olduğunu ileri sürüp “suyu ucuzlatacağım” deyip, sürekli olarak meclise su zammı teklifi getirmenin sizin dilinizde karşılığı nedir? Halkımızın dilinde bunun mutlaka bir karşılığı vardır” ifadelerini kullandı.

CHP İSTANBUL’A ZARAR VERİYOR

CHP’nin yanlış yönetim politikasıyla İstanbul’a büyük zarar verdiğini belirten Göksu, “CHP’nin kurumsal DNA’sında; dogmatiklik, yasakçılık, kibir, ötekileştirme, takiye ve beceriksizlik vardır. CHP’nin genetiğindeki bu özelliklerin İstanbul’a yansıması ise yönetim kuraklığı ve bereketsizlik olmuştur” dedi.