Son Dakika

Mersin'de İP'ten istifa eden 297 kişi MHP'ye geçti

"Zillet İttifakı"nı 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'ne taşıma kararı alan CHP ve İP'te kırılmalar devam ediyor. Son olarak Mersin'in Tarsus ilçesinde İP'ten istifa eden 297 kişi, MHP'ye geçti.
Mersin'de İP'ten istifa eden 297 kişi MHP'ye geçti

24 Haziran seçimlerinde kurdukları "Zillet İttifakı"nı yerel seçimlerde sürdürme kararı alan, "örtülü" bir şekilde terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP'nin de desteğini alan CHP ve İP'te kırılmalar devam ediyor. Son olarak Mersin'in Tarsus ilçesinde aralarında eski ilçe başkan yardımcıları ve milletvekili aday adaylarının da olduğu 297 kişi Milliyetçi Hareket Partisi'ne (MHP) geçti.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN ADAYLARINI DESTEKLEYECEĞİZ"

Eski İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Erdem, bir düğün salonunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, İYİ Parti kurucu üyeleri ve yöneticileri ile milletvekili aday adaylarının da arasında olduğu 297 kişiyle istifa edip MHP'ye geçtiklerini söyledi.

Cumhur İttifakı'nın adaylarını destekleyeceklerini belirten Erdem, "İYİ Parti saflarında birlikte yola çıktığımız, partinin Tarsus'ta kuruluşunda çok büyük emeği bulunan, maddi ve manevi desteğini esirgememiş değerli arkadaşlarımız, üye olmuş, oy vererek desteğini esirgememiş kardeşlerimizle aldığımız önemli kararı kamuoyuyla paylaşmak ve bu bağlamda İYİ Parti'den istifa edip MHP'ye geçerek, Cumhur İttifakı'nın adayı Şevket Can'ı desteklediğimizi duyuruyoruz." diye konuştu.

"SANDIKLARDA OYLARIMIZI PATLATACAĞIZ"

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can da partilerine yeni katılanlarla daha da güçlendiklerini vurgulayarak, "Tarsus'ta hiçbir ayırım yapmadan her yere adil ve eşit hizmet götürmekteyiz. Ben tüm seçmenlerin oyuna talibim. Artık takım tutar gibi parti tutulmuyor. Ben Tarsus'ta yaşayan 336 bin Tarsuslu hemşehrimin belediye başkanıyım ve onların emrindeyim. 31 Mart seçimlerinde de Allah'ın izni, halkımızın takdiriyle sandıklarda oylarımızı patlatacağız." dedi.

Konuşmaların ardından Can ve MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ile MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur MHP'ye katılan kişilere rozet taktı.

Kaynak: AA

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.