Son Dakika

Numan Kurtulmuş: İstanbul ve Ankara'da bir sıkıntı görmüyorum

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nin "beka meselesi" olduğunu söyledi. Ankara ve İstanbul'daki son durumu da değerlendiren Kurtulmuş, AK Parti açısından herhangi bir problem olmadığını ifade etti.
Numan Kurtulmuş: İstanbul ve Ankara'da bir sıkıntı görmüyorum AA

AK Parti Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kanal 7 ekranlarında Mehmet Acet'in sunduğu, "Başkent Kulisi" adlı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine yönelik değerlendirmelerde bulunan Kurtulmuş, seçim çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

"BU SEÇİM BEKA MESELESİ"

Kurtulmuş, "Bu seçimde Türkiye'nin bir beka tehdidi var mı?" şeklindeki soruya "Çok kısa süre içerisinde yaşadıklarımızı göz önünde bulundurursanız, bu seçimlerin nasıl bir beka meselesi olduğu ortaya çıkacaktır." karşılığını verdi.

"MUHALEFET AK PARTİ İLE HAREKET ETSİN DEMİYORUZ, MİLLETİN YANINDA OLSUN"

Kurtulmuş, muhalefetin kendileriyle hareket etmesini istemediklerinin altını çizerek, "Biz muhalefet AK Parti ile hareket etsin demiyoruz, milli iradenin yanında dursun. Yani eğer kontrollü darbe derseniz, Türkiye'de darbe teşebbüsünde bulunacakların zihnine her zaman siyasetten destek bulabileceklerini fikrini yerleştirmiş olursunuz. Siyasetin, olağan dışı şartlarda siyasete müdahale edilmesinin karşısında tek vücut olması lazım. Söylediğimiz bu." değerlendirmesinde bulundu.

Kurtulmuş, Türkiye'ye yönelik beka tehdidi üretenlerin siyasetten destek aldığını kaydetti. 

"ANKARA VE İSTANBUL'DA SIKINTI GÖRMÜYORUM"

Kurtulmuş, İstanbul ve Ankara'daki son durumu da değerlendirdi. Kritik iki ilde şu an için bir sıkıntı görmediğini ifade eden Kurtulmuş, "Daha seçim kampanyasının başlangıcındayız. Biliyorsunuz AK Parti her seçim kampanyasında oylarını arttıran bir parti. Ben Ankara ve İstanbul'da bir problem görmüyorum ama siyasi tecrübemiz bize hep şunu söylüyor, hiçbir seçim oturduk yerden kazanılmaz. Ne kadar güçlü olursanız olun, ne kadar favori olursanız olun çok çalışmanız lazım." ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, teşkilatların iyi motive olduğunu anlatarak, "Hiçbir dakikayı boş geçirmeden, canla başla çalışacağız. Birçok seçim bölgesinde olduğu gibi İstanbul ve Ankara'da partimizin bir problemi olduğuna inanmıyorum. Tabii bu bize rehavet anlamını değil, çok daha fazla çalışmalıyız duygusunu vermelidir." dedi.

"BAZI YERLERDE ADAYLAR DEĞİŞTİRİLECEK Mİ?"

Kurtulmuş, "adayların bazı yerlerde değiştirileceği" yönünde söylentilerin olduğunun belirtilmesi üzerine, adayların ilan edildiğini ve yollarına devam ettiklerini vurguladı.

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesinde illerde birtakım ittifaklar yapılabileceği konusu gündeme geldi mi acaba?" şeklindeki soruyu Kurtulmuş, şöyle yanıtladı:

"Bazı kritik illerde hangi partinin adayı önde görünüyorsa o adayı destekleme şeklinde bir tutum ortaya çıkabilir. Bu şu demektir, bazı yerlerde AK Parti bazı yerlerde MHP ilan etmiş olduğu adayını çekebilir ama bu çok kısıtlı ve sınırlıdır. Yani birkaç ille ilgili olabilir. Dolayısıyla bizim açımızdan da MHP açısından da adaylar açıklanmıştır, ilan edilen adaylar da harıl harıl çalışıyor. İşte Hatay'da hem Büyükşehir hem de ilçe adaylarımız harıl harıl çalışıyorlar. Programlarını yapmışlar, bir dakikalarını boş geçirmeden, Türkiye'nin her yerinde arkadaşlarımız çalışıyorlar. Bundan sonra seçim çalışmalarının başarıyla yürütülmesi dönemindeyiz."

"SEÇİM SONUÇLARINDA AÇIK ARA BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ"

Kurtulmuş, kamuoyu araştırmalarının sürdüğünü de aktararak, şöyle konuştu:

"Bundan sonraki süreçte bizim daha düzenli araştırmalarımız olacak ve o araştırmalar bizi daha net ilgilendirecek. Hatta öyle ki bazı seçim çevrelerinde haftalık, daha kısa süreli anketler yaptırdığımız oluyor. Böylece sahada ne eksiklik var, nereye ne ilave etmemiz lazım bunları tespit ediyoruz. Ancak şu ana kadarki elimizdeki verilere göre AK Parti'nin en ufak bir sıkıntısı yok, seçime favori parti olarak giriyoruz. Seçim sonuçlarında da açık ara birinci parti olacaktır. Hayatım boyunca oy oranlarını rakamsal olarak vermedim. İnşallah toplamda Cumhur İttifak'ı olarak bir önceki seçimdekinden daha üstünde bir oyu almayı hedefliyoruz."

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.