Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Numan Kurtulmuş: Trump’ın açıklaması her bakımdan hastalıklı!

Numan Kurtulmuş: Trump’ın açıklaması her bakımdan hastalıklı!

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye hedef alan skandal sözlerine tepki gösterdi. Kurtulmuş, “Trump’ın açıklaması her bakımdan hastalıklı bir açıklamadır.” dedi.

“ABD’nin ulusal çıkarları gereği askerlerini çekmekse bunun terör örgütüyle ne ilgisi var?” diye soran Kurtulmuş, “ABD’nin orada bulunma nedeni DAEŞ’le mücadele değil mi ki, burada DAEŞ’le en çok mücadele eden Türkiye’dir. Orada da samimi değil bunlar. Gerçekten cehalet kokan ve pervasız bir kötülüktür. NATO çerçevesinde müttefikliği olan iki ülkedir.” ifadelerini kullandı.

“ABD’NİN MİLLİ MENFAATLERİ PARÇALANMIŞ ORTADOĞU’DAN YANA”

Türkiye’nin ulusal çıkarlarıyla, ABD’nin ulusal çıkarlarının örtüştüğünü kaydeden Numan Kurtulmuş, “ABD’nin milli menfaatleri daha fazla parçalanmış Ortadoğu’dan yanadır. Trump’ın maksadını aşan açıklamalarından bunu gayet iyi anlıyoruz. Trump’ın açıklaması her bakımdan hastalıklı bir açıklamadır.” şeklinde konuştu.

TRUMP NE DEMİŞTİ?

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Fırat’ın doğusu ve Münbiç’teki YPG/PKK hedeflerine yönelik olası operasyonunu almıştı. Teröristleri savunan, Türkiye’ye ekonomik yaptırım tehdidinde bulunan Trump,”Kürtler’e saldırırlarsa Türkiye’yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtler’in de Türkiye’yi provoke etmesini istemiyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.