Son Dakika

“Oyları bölüyorsun” diyerek tehdit ediyorlar!

DSP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Haydar Yılmaz, “Oyları bölüyorsun” gerekçesiyle bazı kesimlerden tehditler aldığını belirterek, CHP’yi işaret etti. Yılmaz, Ankara’daki tek sol aday olduğunu vurguladı, kimsenin oyunu bölmediğini söyledi.

“Oyları bölüyorsun” diyerek tehdit ediyorlar!

Demokratik Sol Parti’nin flaş transferlerinden Çankaya Belediyesi eski Başkanı Haydar Yılmaz, DSP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu günden bu yana CHP’nin hedefinde. Son olarak CHP, Çankaya Belediyesi aracılığıyla Haydar Yılmaz’ın Çankaya’daki afişlerinin tamanını parçalattı. Propaganda hakkı engellenen Haydar Yılmaz, yaşananlar ve CHP’den ayrılış sürecine ilişkin olarak Diriliş Postası’na önemli açıklamalar yaptı.

TALİMAT ALMADAN YAPAMAZLAR

Emniyetin pankartlara yönelik saldırıyı en kısa sürede aydınlatacağına inandığını belirten Yılmaz, “İşçilerin kestiği söyleniyor ama emekçi arkadaşların, bir yerden talimat almadan, emir almadan yapacaklarını sanmıyorum. Tüm pankartları kesmişler, bugünde yine kesmişler. Ben emniyetin bunu ortaya çıkaracağını düşünüyorum” diye konuştu.

ÜST YÖNETİMLE İLKELERİMİZ UYUŞMUYOR

Yılmaz, koltuk sevdasıyla DSP’ye geçtiği iddialarına sert çıktı. CHP’nin ne M.Kemal, ne İsmet İnönü, ne de Bülent Ecevit ile alakasının kalmadığının tespitini yapan DSP’li Yılmaz, “DSP’ye geçişimde parti üst yönetiminin artık bize çok fazla denk düşmediğini düşünerek ayrıldım ben. Demokratik Sol Parti’nin bana daha uygun olduğunu, ilkelerime daha uygun olduğunu düşünerek oraya geçtim” dedi ve şöyle devam etti:

ATATÜRK’LE ALAKASI KALMADI

“Yoksa, herhangi bir beklenti ya da koltuk sevdasıyla falan geçmedim. Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet Halk Partisi, devamı İnönü, Ecevit… 1970’li yılların CHP ruhunun kalmadığını düşünüyorum. Benim gidiş nedenim ayrılış nedenim buydu. Ben gelecekte haklı çıkmak için bunu yaptım. Bu şekilde davranmamın ülke açısından, geleceğimiz açısından çok uygun olacağını düşünerek, ayrıldım, gittim.”

KENDİLERİNE BAKSINLAR

Yılmaz, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “DSP’ye giden arkadaşlarım var etik bulmuyorum” sözlerine şu şekilde cevap verdi: “Bana etik davranmadı diyenler kendilerine baksınlar.”

Kimsenin oylarını bölmüyorum

Haydar Yılmaz, tehdit edildiğini açıkladı. Oyları bölmekle suçlandığını aktaran Yılmaz, “Çok fazla birşey söylemek istemiyorum, tahmin edersiniz. İşte oy bölüyorsun, falan… Tek sol aday benim kimin oyunu bölüyorsam. O iki tane sağcı aday kendilerinin oylarını bölüyor, ben kimsenin oylarını bölmüyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.