Son Dakika

Sahte seçmen aklı Veliaht FETO’dan mı?

Büyükçekmece’de 20 binin üzerinde sahte seçmen kaydıyla asrın skandalına imza atan CHP’li Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün, başdanışmanının Feto’nun veliahdı Şerif Ali Tekalan olması skandaldaki FETÖ parmağını gündeme getirdi.
Sahte seçmen aklı Veliaht FETO’dan mı?

Asrın siyasi skandalının yaşandığı İstanbul’da en çok usulsüzlüğün yapıldığı bölge olarak öne çıkan yer CHP yönetimindeki Büyükçekmece oldu. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, 2017 yılında belediyeden görevlendirmeyle Büyükçekmece İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne gönderdiği Mehmet Özgür Samanlı’yla sahte seçmen kayıtlarına başladı. 7 binin üzerinde şüpheli seçmen kaydı yapan Samanlı ve beraberindeki ekip 31 Mart seçimlerine kadar Büyükçekmece’ye il ve ilçe dışından tamı tamına 14 bin 263 hayali seçmen kaydı yaptı. Söz konusu seçmenler; tavuk kümesleri, büyükbaş hayvan dolu ağırlar, TIR garajları, market depolarında yaşıyormuş gibi gösterildi, ayrıca taşımaların imzasız evraklarla bile yapıldığı tespit edildi.

BAŞDANIŞMANLIĞINI YAPTI

Sahte seçmen skandalı akıllara CHP’li Hasan Akgün’ün işgalci terör örgütü FETÖ ile ilişkisini gündeme getirdi. FETÖ’nün 12 kişilik A takımında yer alan, örgütte Gülen’den sonraki kişi olarak görülen, FETÖ çatı davası, KPSS sorularının sızdırılması, şike, Rus Büyükelçisinin öldürülmesi gibi birçok davada sanık olarak yer alan firari terörist Şerif Ali Tekalan, uzun süre Akgün’ün başdanışmanlığını yaptı. Tekalan, Paris’e kaçtığında bile Akgün ile olan irtibatına devam etti, belediyeden para almayı sürdürdü. Söz konusu durumsa sahte seçmen operasyonunda FETÖ parmağının olabileceğini gösterdi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.