Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Sırada Apo’nun heykeli var!

Sırada Apo’nun heykeli var!

İl Seçim Kurulu tarafından mazbata verilerek, şaibenin belgelendiği İstanbul seçimlerinin galibi ilan edilen Ekrem İmamoğlu, PKK terör örgütüne üyeliği nedeniyle Edirne F Tipi Cezaevi’nde cezasını çeken Selahattin Demirtaş’ı yere göğe sığdıramadı. Barzani’nin yayın organı Rudaw’a mülakat veren İmamoğlu, terör zanlısı Demirtaş’ın cezaevine girişiyle Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın şiir okuduğu için hapse atılmasını aynı kefeye koydu.

“BARIŞÇIL VE UZLAŞMACI!”

Demirtaş’ın siyasette çizdiği çizgiyi beğenenlerden biri olduğunu ifade eden İmamoğlu, PKK terör örgütünün siyasi uzantısının elebaşını şu sözlerle rol model ilan etti: “Gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı. Bundan da çok mutluluk duydum. Hatta kendi adıma bunun Türkiye için bir fırsat olabileceğini ve birçok duvarı yıkabileceğini de dile getirdim. Bugün de hâlâ aynı kanaatteyim. O dilin geçerli olduğu bu ülkede çok daha mutlu olabileceğimizi görüyorum. İmamoğlu, ayrıca Demirtaş’a HDP oylarını kendisine yönlendirdiği için teşekkür etti.

AZILI PKK DESTEKÇİSİ

Ekrem İmamoğlu’nun “Barışçıl ve uzlaşmacı” diyerek aklamaya çalıştığı Selahattin Demirtaş, “serhildan” (ayaklanın) çağrısıyla başlattığı 6-8 Ekim Kobani iç savaş denemesinde 50 Kürt’ün katledilmesine sebep oldu. İmamoğlu’nun rol modeli Demirtaş, en büyük hedefini şu sözlerle açıklamıştı: “Biz Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz heykelini…” Aynı Demirtaş, 30 yılı aşkın süredir Türkiye’yi bölmeye uğraşan PKK için Almanya’nın Süddeutsche gazetesine verdiği mülakatta, “PKK’yı terör örgütü olarak tanımlamıyoruz” demişti. Demirtaş, 7 Haziran seçimlerinin ardından Güneydoğu’yu işgal için uygulanan hendek terörü için de şu rezil ifadeleri kullanmıştı: “Ne yapsın gençler, başka yol mu bıraktınız” dedi. Ayrıca Demirtaş’a göre, hendek kazanlar terörist değil direnişçi!..

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri