Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Bakan Soylu: Karayılan’ı ölü yılan haline getireceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Milletimize sözümüzdür; Karayılan'ı ölü yılan haline getireceğiz" dedi.

Bakan Soylu: Karayılan’ı ölü yılan haline getireceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Altındağ Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Merkezi’nin açılış töreninde yaptığı açıklamada terörle mücadele konusunda açıklamalar yaptı. Bakan Soylu açıklamasında kırmızı kategoride aranan iki teröristin öldürülmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, sözü terör örgütünün elebaşlarından Murat Karayılan’a getirerek, “Karayılan üzülmüş. Burada milletimize sözümüzdür, Karayılan’ı ölü yılan haline getireceğiz” dedi.

Törendeki konuşmasına tesisin hayırlı olması temennisi ile başlayan Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

“TERÖRİST HAKLADIK MI SEVİNİRİZ”

“Kırmızı kategoride aranan “insanlıktan çıkmış iki terörist Diyarbakır’da etkisiz hale getirildi. Operasyon temmuz ayında yapıldı, kimlik doğrulamaları ise dün akşam gerçekleşti. Üç yıl önce Dolmabahçe’deki patlama, Kayseri komando komutanlığında vatani görevini yapan askerlere yönelik saldırı, Ankara Merasim Sokak, İstanbul Sancaktepe ve Vezneciler dahil birçok saldırı ile Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker’in aile mezarlığına bomba yerleştirilmesi eylemlerinin tamamının talimatının da bu kişi tarafından verildi. Bir terörist daha cehennemi boyladı ve onun yanındaki de ona dün akşamki konuşmalardan, istihbari bilgilerden anlıyorum ki Karayılan daha fazla üzülmüş. Burada milletimize sözümüzdür, Karayılan’ı ölü yılan haline getireceğiz. Kim kınarsa kınasın, bizim tarafımız bellidir. Terörist hakladık mı, biz seviniriz. Bu ülkede anne babaların yüreklerini dağlayanları bertaraf ettik mi, biz seviniriz.

366 BİN İNSAN GÜVENLİ BÖLGEYE DÖNDÜ

“Türkiye, son 6-7 yıldır zor süreçlerden geçti ancak bugünlerde sonuç almaya başladı.  Türk askeri, Rasulayn, Tel Abyad, Aynel Arab ile Kamışlı’da devriye yapıyor ve terörle mücadelede kararlılığını her yerde gösteriyor. Türkiye, petrol yataklarının değil, insanlığın hesabını yapıyor. Türkiye; Afrin, Cerablus, Azez, Elbab, Çobanbey’e huzur getirdi. Bugüne kadar 366 bin insan oraya geri döndü. Huzurun nasıl ikame edilebileceğini gösterdi. Onlar teröristleri destekliyor biz teröristlerden ızdırap çeken milletin orada huzurlu olmasını sağlıyoruz.”

DEAŞ’LILARIN İADESİ

“Şimdi biz bunları ‘size iade edeceğiz’ diyoruz, pazartesiden itibaren başlıyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar. İade edeceğiz. Ayağa kalkıyorlar. ‘biz bunları vatandaşlıktan attık, siz ne yaparsanız yapın.’ Yok öyle yağma. Çatlasanız da patlasanız da silseniz de saklasanız da o DEAŞ’lıları, insanınızı, kendi vatandaşınızı, vatandaşlıktan çıkarsanız da çıkarmasanız da sizin ülkenize göndereceğiz. Ne yaparsanız yapın. Kendi insanınıza nasıl hesap vereceğinizi kendiniz bilirsiniz. Biz kimsenin DEAŞ oteli değiliz.”