Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumartesi günü yeni rezevr miktarını açıklayacağız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalar yaptı. TTB'den erken seçim tartışmasına, Azerbaycan'dan Karadeniz ve Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmalarına kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan ayrıca, grup toplantısının akabinde gazetecilerin sorularını yanıtlayarak AYM üyesinin skandal paylaşımı hakkında açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumartesi günü yeni rezevr miktarını açıklayacağız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı’nda  önemli açıklamalar yaptı. Gündemin sıcak maddelerine değinen Erdoğan, Karadeniz’deki sondaj çalışmalarıyla ilgili yeni bir müjde daha verileceğini açıkladı. Erdoğan, Cumartesi günü Fatih gemisinden yeni rezerv açıklamasını bizzat yapacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Meclis’imiz geçen yıl en verimli yasama yılını yaşadı. Meclis’imizde 67 düzenleme görüşülerek kabul edildi. Tarihi düzenlemeler için Meclis’imiz sabahlara kadar süren mesailer gerçekleştirdi. Bizi yine dönemde de çok önemli mesailer bekliyor.

Milletimizin beklentilerine karşılık verecek kanunların çalışmalarını titizlikle takip ediyoruz. Her birinizden aktif katkı bekliyorum. Öncelikli işimizin yasama olduğunu unutmayalım.

“MECLİS’İN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Tüm bakanlıklarımız ve kurumlarımızı milletimizin vekilleri aracılığı ile ilettikleri konuları yerine getirmeleri konusunda sık sık ikaz ediyorum.

Ülkemizin karşılaştığı zorluklar ve meydan okumalarda Meclis’imizi hep tek ses olarak yanımızda bulduk. Bugüne kadar hamdolsun birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi muhafaza ederek engelleri birer birer aştık. Atacağımız adımlarda da Meclis’imizin güçlü desteğine ihtiyacımız var.

İnşallah Cumhur İttifakı olarak güçlü dayanışma ve geniş uzlaşmalarla yeni yasama yılını en verimli şekilde değerlendireceğiz. Bu vesile ile desteğini her zaman yanımızda bulduğumuz Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli2ye teşekkürlerimi sunuyorum.

“SURİYE’DE GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ”

Meclis’imizin tatilde olduğu dönemde Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak çalışmalarımızı kesintisiz sürdürdük. Pekçok yere telekonferansla bağlanarak ve katılarak açılışlarımızı gerçekleştirdik. Toplantılarımızı kesintisiz sürdürdük.

Dünya liderleri ile pek çok sayıdaki telefon ve video konferans görüşmeleri bölge sorunlarını görüştük. Diplomasi kanallarını etkin şekilde kullandık. Suriye’de yeni insani trajedilere izin vermeyeceğimizi, asla geri adım atmayacağımızı söyledik.

Doğu Akdeniz’de ülkemiz ve KKTC’nin hak, hukuk, çıkarlarını gözetmeyen hiçbir planın hayata geçme şansının olmadığını, ortaya koyduğumuz sağlam duruş ile herkese gösterdik.

YENİ REZERV MİKTARI CUMARTESİ AÇIKLANACAK

Oruç Reis bakım çalışmalarının ardından Akdeniz’deki çalışmalarına döndü. AB ve NATO platformlarındaki sözlerini tutmayan Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne hak ettikleri cevapları sahada vermeyi sürdüreceğiz. Kanuni de Karadeniz’deki görevine gitmek için yola çıktı.

Sondaj filomuza kattığımız Kanuni, bakım çalışmalarından sonra Karadeniz’deki görevi için yola çıktı. İstanbul ve Zonguldak’a uğrayarak belirlenen sondaj alanına ulaşacak Kanuni’den de inşallah müjdeli haberler bekliyoruz.

Cumartesi günü Fatih Sondaj Gemimize giderek çalışmaları yerinde takip edeceğiz. Yeni rezerv miktarını da açıklayacağız.

“SİNİSİ OYUNLARA GELMEYECEĞİZ”

Ülkenin ve milletin ortak çıkarları konusunda biraz vicdan, biraz ahlak beklemenin hakkımız olduğunu düşünüyorum. Darbecilerin safında, hasımların dizi dibinde bulunmaya siyaset yapmak diyemeyiz. Milletimiz buna mutlaka bir ad vermiştir. Muhalefet adına konuşanların hezeyan açıklamalarına gerektiğinde arkadaşlarımız yanıt veriyor.

Onların sinsi oyunlarına gelmeyeceğiz. Asıl dikkat edeceğimiz şudur, karşımızdakilerin ne dediğinden çok, bizim ne yaptığımızdır. Artık Cumhur İttifakı ile ülkemizin kaderi birleşmiştir. Üstlendiğimiz tarihi sorumluluğa uygun hareket etmek zorundayız. Kongre sürecimizi de böyle yürütüyoruz. İnşallah il kongrelerimize de başlıyoruz. Bazılarına biz de şahsen iştirak edeceğiz. Haftasonu inşallah Şırnak’ta olacğaım. 24 Ekim’de Kayseri, 25 Ekim’de Malatya, 31 Ekim’de Van, 1 Kasım’da Samsun da olarak milletimizle kucaklaşacağım.

TTB’YE SERT “TERÖR” TEPKİSİ!

Ayrıca iktidara gelişimizin 18’nci yılında 1 milyon üye kampanyamızı 81 ilde 1 milyon fidan dikerek taçlandıracağız. 7 ilimize canlı olarak da bağlanacağız. İllerdeki çalışmaları bahara kadar tamamlayarak hazır hale geleceğiz.

TTB başta olmak üzere, düşünebiliyor musunuz, terör bağlantılı birini alıp kuruluşun başına koyuyorlar. Bu nasıl oluyor? Bunun adı demokratik bir yaklaşım değildir. Bunun adı terör örgütlerinin sivil toplum kuruluşlarına adeta el koyması hadisesidir.

Bu hükümetin en başarılı olduğu alanlardan bir tanesi sağlıktır. Bu hükümete kalkıpta hala çirkin yaklaşımlar içinde bulunmak kabul edilebilir bir şey değildir. Bütün hastanelerimizle farklı bir dönemi yaşıyoruz. Bunlar buralardaki yapmaları gerek görevleri yerine getirmiyor ama saygısızlık hakarette varlar. Çoklu baro sisteminde yaptığımız gibi, Türk Tabipler Birliği ve diğer meslek odalarında yapmak durumundayız ve bu konudaki çalışmayı başarılı bir şekilde sürdüreceğimize inanıyorum.

“AZERBAYCAN’I HEDEF ALMAK GÖREVLERİ DEĞİL!”

Bu kuruluşlar uygulamada da amacından sapmıştır. Terör örgütünü savunmak bir meslek kuruluşunun görevi olamaz? Suriye’de kendi halkını katleden bir zalimle hareket eden terör örgütünü övmek bir meslek kuruluşunun görevi olamaz? Vatan topraklarını kurtarmak için çabalayan Azerbaycan’ı hedef almak bir meslek kuruluşunun görevi olamaz?

Azerbaycan kendi topraklarını kurtarmaya çalışırken, muhalefetten ciddi bir ses duydunuz mu? Şimdi görüşmek istediklerinde Azerbaycan reddediyor. Destek vermeniz gereken zamanda Ermeni yönetiminin yanında yer alırsanız bu millet size kusura bakmayın ‘hoşgeldin’ demez.

“BİR MÜZAKERE 30 YIL SÜRER Mİ?”

Minsk Üçlüsü hala oyalama taktiği ile bu işi gerçekleştiriyor. 30 yıldır bu işte görevliseniz yapmanız gereken toprakları vermektir. Bir müzakere 30 yıl sürer mi ya? 30 yıldır oyalıyorlar.

Biz Azerbaycanlı kardeşlerimize her türlü desteği verdik, yine vereceğiz.

Ermenistan’ın kıpırdayamaz hale getirilmesi lazım. Katliamları ve hukuksuzlukları 30 yıldır görmeyenlerin adalet ve hukuk çizgisine gelmesini beklemek beyhudedir. Türkiye olarka tüm imkanlarımız ve kalbimiz ile Azerbaycan’ın yanında olmayı sürdüreceğiz.

KKTC İÇİN DÖNÜM NOKTASI!

Kapalı Maraş’ın açılması KKTC için bir dönüm noktasıdır. Bundan rahatsız olanlar var. Yunanistan, AB, Güney Kıbrıs rahatsız oluyor. Bakıyorsunuz, içeride de rahatsız olanlar var. Kapalı Maraş, Kuzey Kıbrıs Türkü’nündür, bir kere bu böyle biline.

Bu zamana kadar hep kapanın elinde kaldı. Güney Kıbrıs’ta öyle olmadı mı? Referandum yapıldı, yüzde 65 KKTC evet dedi, Güney hayır dedi, ona rağmen onları AB’ye aldılar.

Kapalı Maraş için hala burası bizimdir havasına giriyorlar. Ben de buradan Kıbrıslı kardeşlerime sesleniyorum, bu topraklar sizindir. Bunlara sahip çıkmanız lazım. Bu topraklara sahip çıkan iradeye de sahip çıkmanız lazım. Bunu başarabilirsek gelecek çok daha güzel olacaktır.

YENİ HASTANEDE SONA DOĞRU

İstanbul’da yaptığımız 1006 odalı hastanenin bir benzerini KKTC’de yaptık. O da bitti, bitiyor. Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimin alternatif bir hastaneleri daha olacak.

İkinci tura kalan seçimlerinin de en hayırlı şekilde sonuçlanmasını diliyorum. Ada ve kendileri için en hayırlı kararı vermelerini dilerim.

ÇOK TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan AYM Üyesi Engin Yıldırım’ın “ışıklar yanıyor” açıklaması hakkında “Çok talihsiz bir açıklama. Bu talihsiz açıklamayı keşke yapmamış olsaydı. Kaldı ki bir üyenin üzerine böyle bir şey düşmezdi.” dedi.