Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail’in hoyratlığı kimi Arap ülkelerince teşvik ediliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Sosyal İşler Bakanları toplantısında yaptığı konuşmada bazı İslam ülkelerinin İsrail'in işgali konusundaki tavrını eleştirerek "Camilerimize saldırılıyor, Müslümanlar öldürülüyor. İsrail'in bu hoyratlığı Batı ülkeleri ve büyük bir üzüntüyle belirtmek isterim ki kimi Arap devletleri tarafından adeta teşvik ediliyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail’in hoyratlığı kimi Arap ülkelerince teşvik ediliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Sosyal İşler Bakanları toplantısında gündemdeki açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Bugün dünya nüfusunun yaklaşık 4’te birini oluşturan Müslümanlar maalesef güçleriyle orantılı, siyasi etkiye ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmişlik düzeyine sahip değiller.  Çeşitli sebeplerle kendi içine kapanan İslam ülkeleri, imkanlarını ve enerjilerini heba ediyor, boşa harcıyor.”

“İSRAİL’İN HOYRATLIĞI TEŞVİK EDİLİYOR”

Türkiye olarak Kudüs ve Filistin’deki zulüm konusunda dile getirdiğimiz itirazlarda çoğu zaman yalnız kaldığımızı hissediyoruz. Kudüs’teki ve Filistin’deki durum her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Bedeli ne olursa olsun hakkın hakikatin ve mazlumun yanında yer almayı sürdüreceğiz. Kudüs davasından asla vazgeçmeyeceğiz. Camilerimize saldırılıyor, Müslümanlar öldürülüyor. Biz bunlara nereye kadar sessiz kalacağız? Biz ses çıkarmazsak elimizle müdahale etmezsek dilimizle dilimizle etmezsek kalbimizden buz etmek mecburiyetimiz yok mu? Bunları yapmadığımız sürece biz daha çok dayak yeriz. İsrail’in bu hoyratlığı Batı ülkeleri ve büyük bir üzüntüyle belirtmek isterim ki kimi Arap devletleri tarafından adeta teşvik ediliyor.

FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON’A SERT TEPKİ

Her biri proje ürünü olan ve dinimizin adını istismar eden terör örgütleri de bu zulümlerin bahanesi olarak kullanılıyor. NATO zirvesinde Fransa’nın başkanı İslami terörden bahsediyor. İslam, barıştır. Siz ‘İslami terör’ ifadesiyle barış ve terörü bir araya getiriyorsunuz. Paris’te sarı yelekliler çıktı, hadi çöz bakalım, durdur bakalım. Niye durduramıyorsun? Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Sosyal İşler Bakanları Zirvesi’ne katılarak konuşma yaptı.

“AİLE İÇİ ŞİDDET EN ÖNEMLİ TEHDİT”

Aile içi şiddet önüne geçmemiz gereken en önemli tehditlerden biridir. Hep birlikte bir seferberliğe girmeliyiz. Sınırlarımızı korurken, zihinlerimizin teslim alınmasına yol açacak her çatlağı doldurmalıyız.

İSLAM ÜLKELERİNE ELEŞTİRİ

İslam ülkelerini böl, parçala, yut anlayışıyla emperyalist anlayış yoluna devam ediyor. Sosyal devlet ilkesini göz ardı eden hiçbir ülkenin hedeflerine ulaşabilmesi mümkün değildir. Batı kaynaklı tehditlere karşı çocuklara, kadınlara, yaşlılara, engellilere ne kadar iyi sahip çıkarsak aile yapımızı o derece korumuş oluruz.

“GÜVENLİ BÖLGE” MESAJLARI

Sığınmacılar için harcadığımız para 40 milyar doları aştı. AB’nin verdiği destek sadece 3 milyar euro. Resulayn-Tel Abyad arasında 1 milyon kişiyi iskan edebileceğimiz bölge için çalışmalara başladık. Eninde sonunda yeni yerleşim yerlerinin inşası projesini gereken destek verilecektir.’

ARNAVUTLUK ÇAĞRISI

Bugün buradan size bir çağrım olacak. Arnavutluk’ta 6,4 büyüklüğünde deprem oldu 51 kardeşimiz öldü. Ailelerine başsağlığı diliyoruz. Durres kenti özellikle bir enkaz haline gelmiş vaziyette.
Bizler bir vücudun azaları gibiyiz. Vücudun azaları gibi olan biz Müslümanlar Arnavutluk’taki kardeşlerine de ellerinden gelen desteği vermelidirler diye düşünüyorum. Kendilerine bir sözümüz var. 500 konut inşallah orada yapacağız. 3 ayrı bölgede biz bu 500 konutu süratle inşa edip bir an önce bu konutlara yerleşmelerini sağlayalım istiyoruz.”

 

Bu bir son dakika haberi.
Ayrıntılar Güncellenecek…

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri