Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin hizmetinde mesaimiz devam ediyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs paylaşımı: Milletimizin hizmetinde mesaimiz devam ediyor. Tüm kurum ve kuruluşlarımızın çalışmalarını yakından takip ediyor, adımlarımızı eşgüdüm içerisinde atmayı sürdürüyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin hizmetinde mesaimiz devam ediyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinin artarak devam ettiğini söyledi. Erdoğan sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, bakanlarla olan telekonferans görüşmelerinin görüntülerini paylaştı.

Görüntülerde Erdoğan’ın okulların tatil edilmesi ile ilgili son duruma ilişkin “Bilim kurulu okul tatili uzatalım diyorsa ona uyalım” dediği görüldü.

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Okay ile yaptığı görüşmede, “Özellikle ürünleri çok değişik kanallarla yurt dışına kaçıranlara bu işin hesabını sorarız. Biz tabi ülkemiz içinde de bu ürünleri fahiş fiyatlarla yurt içinde de fahiş fiyata satanlara da bu işin hesabını kesinlikle sorarız. Bunun da yasalarla biliyorsunuz yeri yoktur” dedi.

Erdoğan, Oktay’a ekonomi ve turizmde alınacak tedbirler konusunda şu talimatları verdi:

Turizmde 14 günde geri ödeme konusunda da bunların zaten şuanda Hazine Maliye Bakanlığımız ile turizm Kültür Bakanlığımız ile görüşüyorlar.

Enerjide ise günlük ödemelerin ertelenmesi hususunda bu konuyu masaya yatırmamızda fayda olur. Bunlar düşünebilir. Erteleme konumuz olabilir ama doğal gaz ve elektriğin kapanması gibi bir şeyin içerisine takdir edersiniz ki biz çok daha zor günler yaşadık böyle bir şeye girmedik. Çünkü bu devlet sosyal bir devlettir. Sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz. Bu konuda kararlı olacağız işi götüreceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı görüşme sırasında ise şu değerlendirmeleri yaptı: