Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’nın dev metro tüneli açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gayrettepe-Kağıthane- İstanbul Havalimanı Metro Projesi Tüneli İlk Işık Töreni”ne birazdan video konferansla katıldı ve bir konuşma gerçekleştirdi.

İstanbul Havalimanı’nın dev metro tüneli açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gayrettepe-Kağıthane- İstanbul Havalimanı Metro Projesi Tüneli İlk Işık Töreni”ne birazdan video konferansla katıldı ve bir konuşma gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Ayaklarının altı öpülesi annelerimizin Anneler Günü’nü özellikle kutluyorum.

“ULAŞIM SORUNU TAMAMEN ÇÖZÜLECEK”

İki yıllık inşaat sürecinin sonunda tünelde ışığı görüyoruz. İstanbul Havalimanı’nın ulaşım sorunu tamamen çözülmüş olacaktır. İstanbul şehrin kuzey aksı üzerinde çok önemli ve verimli toplu taşıma alternatifine kavuşacaktır. Ray döşeme, sinyalizasyon işlemlerinin erkenden tamamlanarak hizmete girmesini temenni ediyorum.İstanbul Havalimanı’nı şehir merkezine bağlayan bu metro hattıyla İstanbul’un dünya şehri özelliğini biraz daha güçlendiriyoruz.

Yerli ve milli imkanların kullanılmasına önem verdik.

Bu proje Türkiye’ye çok büyük avantaj kazandıracaktır.

İnşallah bu salgının üstesinden gelecek ve çok daha büyük sıçrayışla yolumuza devam edeceğiz.

HASTANELER BAYRAMDAN ÖNCE AÇILACAK

Sağlık turizmini çok önemsiyoruz.

Yeşilköy’deki 1000’er odalı sağlık tesisimizin son teftişlerini yaptık. Bayram öncesinde açılışını yapacağız. Yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz.

(Yeşilköy Havalimanı ve Sancaktepe’deki hastaneler) Sağlık turizmine yönelik yurt dışından gelenler buraya uçaklarla, ambulans uçaklarla gelecekler ve buralarda tedavilerinden sonra uğurlayacağız.

“DİĞER ÜLKELER KIYASLA DAHA ÇABUK ATLATACAĞIZ”

(Koronavirüs) Hep birlikte tedbirlere uyarsak inanıyorum çok kısa zamanda biz dünya ülkelerinden bu işi çabuk aşacağız.

Durmak yok, koronavirüs vesaire bizi durdurmuyor, yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz.

Gelişmiş devletlerin dahi çaresiz kaldığı salgın sürecini Türkiye olarak kendi ihtiyaçlarımızı karşılamanın ötesinde destek vererek yaşadık.

Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle inşallah son nefesimize kadar bu hizmet yarışını, çıtayı sürekli daha yükseğe taşıyarak devam ettireceğiz.

“BU ŞEHRE LAYIK OLAMAZ!”

İstanbul’un gücüne ve potansiyeline inanmayan hiç kimsenin bu şehre layık olduğu hizmeti verebilme imkanı yoktur.

İstanbul mazeret değil hizmet bekler.

İstanbul şehirlerden bir şehir değildir. Bu şehrin anlamını kavramak için sadece gözünüzle siluetine bakmanız yetmez. Ancak tüm kalbinizle bakarsanız bu şehre nüfuz edebilirsiniz.”

Biz 40 yıldır bu şehrin hizmetindeyiz. 1994’ten beri Büyükşehir Belediye Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak İstanbul’u hak ettiği seviyeye çıkarmanın gayreti içindeyiz.

Bu bir son dakika haberi.
Ayrıntılar Güncellenecek…