Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Yurtta kalmayan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak!

Bakan Kasapoğlu'ndan yapılan açıklamaya göre, koronavirüs tedbirlerleri kapsamında verilen tatilde süresince KYK ödemeleri devam edecek ve yurtta kalmayan öğrencilerden ücret alınmayacak.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Yurtta kalmayan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu koronavirüs için alınan tedbirler kapsamında bazı önemli açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu yaptığı son dakika açıklamalarında, burs ve kredi ödemeleri devam edeceğini söyledi.

YURT ÜCRETİ ALINMAYACAK

Bakan Kasapoğlu, arzu eden öğrencilerin üniversitelerin kapalı olduğu süre boyunca, kendi istekleri ile yurtlardan ayrılabileceklerini açıkladı.

Bakan Kasapoğlu’nun açıklamaları şu şekilde: “Bu 3 haftalık tatil boyunca yurtta kalmayan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak. Öğrenci burs ve kredi ödemeleri de bu kapsamda devam edecek. Okulların kapalı olduğu sürece kaldıkları yurttan izin alan öğrencilerimiz ise özel izinli sayılacak. Korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında ise uluslararası gençlik kampları da ertelendi.”

BASKETBOL, VOLEYBOL SEYİRCİSİZ OYNANACAK

57’nci Alay yürüyüşünü iptal ettik. MEB ile gerçekleştirdiğimiz ortak projeleri nisan sonuna kadar erteledik.

Stadyumların hijyen çalışmaları devam edecek. Maçların seyircisiz oynanacağını ilan etmiştik. Voleybol, basketbol, hentbol maçlarının da nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanacağını duyurmak istiyorum. Gençlik kampları da iptal edilmiş durumda.