Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bakan Çavuşoğlu: Hafter böyle devam ederse Berlin sürecinin bir anlamı yok!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Hafter'in anlaşmayı imzalamadan Moskova'dan ayrılması hakkında açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu "Hafter böyle devam ederse Berlin sürecinin bir anlamı yok" ifadelerini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu: Hafter böyle devam ederse Berlin sürecinin bir anlamı yok!

Libya’da Türkiye karşıtı güçlerin başında bulunan darbeci General Hafter’in ateşkes anlaşmasını imzalamadan Rusya’yı terketmesine Türkiye’den sert tepkiler geldi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu , “Hafter böyle devam ederse Berlin Süreci’nin anlamı olmaz” değerlendirmesini yaptı.

“METİN TAMAMLANMIŞTI”

Dün Moskova’da yapılan görüşme trafiğine ilişkin bilgi veren Bakan Çavuşoğlu, “Metin tamamlanmıştı, imza aşamasında Ruslar ‘Hafter sabaha kadar süre istiyor’ dediler. Şu anda bu metni imzalamayacaklar” ifadelerini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Libya’da ateşkese söz konusu olan taraflardan Hafter’in anlaşmayı imzalamadan gece saatlerinde Moskova’dan ayrıldığını duyurmuş, bu gelişme büyük şaşkınlıkla karşılanmıştı.