Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

MHP lideri Bahçeli taburcu edildi

Sabah saatlerinde hastaneye kaldırılan MHP lideri Devlet Bahçeli taburcu oldu.

MHP lideri Bahçeli taburcu edildi

Sabah saatlerinde yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli taburcu oldu.

Bahçeli, sabah saatlerinde rahatsızlanması üzerine Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’ne başvurdu, hastanede yapılan muayene ve tetkiklerin ardından tedaviye alındı.

YALÇIN: BEYİN KANAMASI YA DA KALP HASTALIĞI YOK

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, hastane önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada Bahçeli’nin sağlık durumu ile ilgili, “Mide bulantısı şikayetiyle hastaneye geldi. İddia edildiği gibi beyin kanaması ya da kalp hastalığı yoktur. Şu anda şuuru açık, konuşabilir durumdadır, istirahat etmektedir. Hastane başhekimi geniş bir şekilde ilerleyen saatlerde paylaşacaktır. Sayın genel başkanımızın sağlık durumu iyi ve mükemmel durumdadır” dedi. Yalçın, basın mensuplarının “Midesi neden bulanmıştır?” sorusu üzerine, “Tetkikler sonucu hekimlerimiz ifade edecektir. Tetkiklerin çoğu yapıldı. Hiçbir şeyi yok, herhangi bir problem yok” ifadelerini kullandı

BİR AÇIKLAMA DA ÖZEL KALEMİNDEN GELDİ

Bir açıklama da MHP Genel Başkan Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker’den geldi. Çeliker “MHP Lideri Genel Başkanımız Devlet Bahçeli üst solunum yolu enfeksiyonuna bağlı olarak ateş yükselmesi sonucu hastaneye getirilerek kontrol altına alınmıştır.  Sağlık durumu gayet iyi olup, milletimize ve camiamıza selam ve sevgilerini iletiyor.” dedi.

SAĞLIK BAKANI KOCA: TABURCU EDİLECEK

Bahçeli’yi tedavi gördüğü hastanede ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Sayın Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettim. Birazdan kendileri taburcu olacaklar. Hastanede kalmasını gerektirecek bir durum söz konusu değil.  Genel tetkik yapıldı. Bundan sonraki süreçte de taburcu edilerek evde tedavisi devam edecek. Ciddi bir durumun olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Solunum enfeksiyonu ancak ciddi bir durum yok. Kendileri de ile konuştum.” dedi.

TEDAVİSİ SONA ERDi

Bahçeli’nin tedavisinin saat 15:30 sıralarında sona ererken 16.00 sıralarında hastaneden taburcu edildi

2016’DA KALP AMELİYATI OLMUŞTU

71 yaşındaki MHP lideri Devlet Bahçeli, 2016 yılında özel bir hastanede kalp ameliyatı olmuştu.