Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İnce: Beştepe yalanı CHP Genel Merkezi’nde üretildi

Muharrem İnce, "Beştepe'de Erdoğan ile görüşen CHP’li" iddiası ile ilgili olarak "CHP bu pisliği temizlemeli" ifadelerini kullanırken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da sert tepki gösterdi.

İnce: Beştepe yalanı CHP Genel Merkezi'nde üretildi

Muharrem İnce, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir CHP’linin Beştepe’de görüştüğü” iddiası ile ilgili olarak çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Yalova merkeze bağlı Elmalık köyündeki evinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İnce, bir köşe yazarı tarafından ortaya atılan “Erdoğan ile görüştüğü” iddialarının gerçekleri yansıtmadığını söyledi.

İşte İnce’nin sözlerinden satır başları:

Bu toplantıyı enden Ankara’da değil de köyümüzde yapıyoruz. Bir kere emin ellerdesiniz. Dedemin dedesinin arazisindesiniz. Helal arazidesiniz.

“Erdoğan Suriye’yi, Trump’ı bitirdi. 5 gündür hiçbir şey konuşmuyor. Bu yalan haber çıkınca hissettim. Burada bir tezgah var dedim ve hemen sabahın köründe arkadaşlara bir açıklama yapalım burada bir tezgah var dedim.

“SORUMLULARI AÇIĞA ÇIKARILMALIDIR”

Sayın genel başkan bir TV programında şaşırmadım dedi. Şaşırmadıysa demek ki önceden biliyor. Eyvah dedim, parti bir kaosun içine gidecek partim ayara alçak diye hissettim.

Çarşamba günü sayın genel başkana telefon açtım. 14 dakika sonra sayın genel başkan bana geri dönüş yaptı. 8 dakika 19 saniye kendisiyle konuştum.

Dedim ki bakın burada bir yalan var. Yanınıza geleyim birlikte görüntü vereyim. Bu kişi ben değilim dedim.

Ben adeta yalvardım, ‘Yapmayın’ dedim. Önce bir özet yapmak istiyorum. Bu haber yalan haber. Burayı geçtik artık. Derdimiz bu değil.
Bir tezgah var ortada. Bunun sorumluları açığa çıkarılmalıdır. Bu parti içi mesele bu bizi ilgilendirmez demek yanlıştır. CHP bir şirket değil partidir.”

“İNCE’DEN BU KADAR ÇEKİNMELERİ GURUR VERİYOR”

“Muharrem İnce 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden beri bir iftira kumpası içinde. Seçim akşamı alkollüydü gibi. Bu iftiraların hepsi CHP Genel Merkezi’nde üretildi. Partideki bir küçük grup tarafından. İnce’den bu kadar çekinmeleri bana gurur veriyor.”

“Ama bu entirikayı çevirenlerden de utanç duyuyorum. Gurur ile utanç burada yan yana. Benimle değil AK Parti’ye bu kadar yüklense iktidar olacağız.”

“CHP temiz bir siyaset diyorsa önce bu pisliği temizlemelidir. Arınma buradan başlanmalı. Eğer bu komployu ortaya çıkarır, cezalandırır, partiden atarsak emin olun yeniden şahlanırız”

“KILIÇDAROĞLU O İSMİ AÇIKLASIN”

Başkana çağrım şudur, şaşırmadım dediyseniz önceden bunu duydunuz. İsmi biliyorum dediniz, ismi açıklamalısınız. Erdoğan’ın bu ülkeye çok zararı var. Ben Saray’ı aklamıyorum mücadele ediyorum. Erdoğan çıktı meydan okudu ben kimse ile görüşmedim dedi. Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum dedi. Ama sen Erdoğan’ın ağzına malzeme veriyorsun. Bugün bana komplo kuranlar yarın Kılıçdaroğlu’nu hedef alır. Ben el uzattım mücadele edelim dedim kabul etmedi Genel Başkan.”

“Partinin sözcüsü ağzını açmadı. Benim çiğerimi yakıyorlar burada. İftara atıyorunuz deselerdi içim yanmazdı. Ben bu ülkede 16 sene milletvekilliği yaptım. Erdoğan ile de Akşener’le de görüşürüm ama Genel Başkan’a sorarım. Basını haberdar ederim.”

“DEDİKODU CHP GENEL MERKEZİ’NDE ÜRETİLİYOR”

“CHP’ye kumpas mı var? Sen malzeme verirsen böyle olur. Dedikodu CHP’den mi AK Parti’den mi çıkıyor. Gazeteci kaynağının CHP’den olduğunu söylüyor. Demek ki dedikodu CHP Genel Merkezi’nde üretiliyor.”

“Ben ilk gördüğümde haberi bu CHP’li olamaz, CHP’de bulunandır anca dedim. İki birbirinden farklı. Çıkar için gelenler vardır. Onlar parti batınca gideceklerdir. Mutlaka hesaplaşacağız. Hesaplaşmadan helalleşemeyiz.

CHP’li Muharrem İnce, Yalova merkeze bağlı Elmalık Köyü’ndeki evinin bahçesinde basın toplantısı düzenledi.

DÜNDAR VE IŞIK’A TEŞEKKÜR ETTİ

“Teşekkür etmem gerekenler var. Uğur Dündar, bu haber ilk ona gidiyor, Candaş Tolga Işık ona gidiyor sonra. Ama bu arkadaşlarımız yazmıyor. İkisine de teşekkür ediyorum.”

“Adımı CHP Genel Merkezi’nde lekeleyerek yandaş gazeteci bularak tartıştırmak günah değil mi? 41 yıl sonra barajı ben aştırmadım mı size? Kendiniz aday olmadınız mecbur kaldınız aday yaptınız. Siz de hiç vicdan yok mu?”

“Bugün dedikodu yapanlar, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde otobüse binmek için torpil yaptırmadı mı?”

SARAY BUNUN NERESİNDE?

CHP temiz siyaset diyorsa önce bu pisliği temizlemelidir. Arınma buradan başlayabilir. Eğer bu tezgahı ortaya çıkarır, komployu kuranları partiden atarsan emin olun yeniden şahlanırız, arınırız, temizlenir.

Bir çağrım da sayın Kılıçdaroğlu’nadır. ‘Şaşırmadım, biliyorum isim veremem’ dedi. Şaşırmadıysanız bunu biliyorsunuz demektir. ‘Saray komplosu’ diyerek çıkamazsınız. Bunun neresinde Saray. Erdoğan bunun neresinde. Çıktı meydan okudu. Erdoğan’ın ağzına malzemeyi sen veriyorsun. Bu dedikoduyu ben yaymadım ki…