Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Süleyman Soylu, Irak’ın kuzeyini işaret etti: Ya olacağız ya öleceğiz!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadelede Cudi, Gabar, Besta, Kel Mehmet bölgelerinin önemine dikkat çekerek "Son tespitimize göre bu bölgede 134 terörist var." dedi.

Süleyman Soylu, Irak’ın kuzeyini işaret etti: Ya olacağız ya öleceğiz!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadele konusunda güncel bilgilere değinerek dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bakan soylu “Cudi, Gabar, Besta, Kel Mehmet ve bütün bu alanın ortaya koyduğu sonuç bizim için önemli. Son tespitimize göre bu bölgede 134 terörist var. Bu yıl bizim için başka bir yıl. Bu yıl Gabar’da, Cudi’de, Besta’da, Kel Mehmet’te, aynı zamanda Kato bölgesinde ya olacağız ya öleceğiz. Kararımız bu, 2020 yılının ötesine bu alanı bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

“TERÖRÜ SÖKÜP ATACAĞIZ!”

Soylu ayrıca “Bizim burada, Türk Silahlı Kuvvetlerimizle sınırın hemen ötesinde ortaya koyacağımız bu cesaretli ama stratejik, aynı zamanda akıllı ve milletimize yaraşır hal, terör vesayetini bu coğrafyadan söküp atacak. Buna olan inancımız tamdır.”dedi.

500’ÜN ALTINA İNDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadelenin başarılı bir şekilde devam ettiğini belirterek, yurt içindeki terörist sayısının 486’ya kadar düştüğünü açıklamıştı.