Son Dakika

Terör örgütü propagandası yapan HDP'li Önlü'ye hapis cezası

Bölücü terör örgütü PKK'yla olan bağını gizlemeyen, teröristlere her fırsatta sahip çıkan Kandil'in partisini HDP'nin Tunceli Milletvekili Alican Önlü, "terör örgütü propagandası" suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Terör örgütü propagandası yapan HDP'li Önlü'ye hapis cezası

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, Milletvekili Alican Önlü'ye 4 Eylül 2015 günü Tunceli merkez Şehit Nahit Bulut Polis Merkezi Amirliğine yönelik bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan silahlı ve bombalı saldırı sonucu öldürülen teröristleri sahiplendiği, teröristlerin ambulansa konulmasında aktif rol oynadığı ve terörist Baran Çetinkaya'nın cenazesine katılarak yakasına PKK/KCK terör örgütünün sözde bayrağında kullanılan yıldız amblemini ve ölen teröristin resmini takarak terör örgütü propagandası yaptığı iddiasıyla dava açıldı.

1 YIL 6 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

Tunceli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına, sanık Milletvekili Alican Önlü'nün avukatı Enver Erdal Şimşek katıldı.

Mahkeme, "Terör örgütü propagandası yapma" suçunu işlediği iddiasıyla görülen davada Milletvekili Önlü'ye, TCK'nin 61. maddesi uyarıca suçun işleniş şekli, suçun işlendiği zaman ve yer, sanığın güttüğü amaç, meydana gelen tehlikenin ağırlığı, sanığın sosyal konumu ve kasta dayalı kusurunun yoğunluğu nazara alınarak 1 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.