Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Terörle bağlantılı belediye başkanları hakkında skandal açıklama: Uğramaması ayıp olurdu

31 Mart ve 23 Haziran seçimleriyle işbirliği yaptıkları HDP'ye diyetini ödemek için her türlü kılığa giren CHP'de, savunma da ayrı bir skandal. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun görevden alınan belediye başkanlarını ziyaret etmesini 'Uğramaması ayıp olurdu' şeklinde değerlendirdi.

Terörle bağlantılı belediye başkanları hakkında skandal açıklama: Uğramaması ayıp olurdu

31 Mart ve şaibe karıştığı için tekrarlanan 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mahalli İdareler Seçimleri’nde örtülü ittifak yaptıkları Kandil’in siyasi uzantısı HDP’ye diyetini ödeyen CHP’de skandallar bitmiyor. 

Önce Muharrem İnce öncülüğünde CHP’li bir heyetin, terörle bağlantılı olduğu gerekçesiyle görevden alınan HDP’li Ahmet Türk’ü ziyaret etmesi; daha sonra ise HDP-CHP ittifakıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu’nun Türk’e ziyaretini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun savunma şekli akıllara durgunluk verdi.

Habertürk’te yayımlanan Fatih Altaylı’nın programına katılan Kılıçdaroğlu, İnce ve İBB Başkanı İmamoğlu’nun ziyaret ettiği, terör soruşturması kapsamında görevlerinden alınan HDP’li eski belediye başkanlarını savundu. 

“Batman’a gitmişken Diyarbakır’a uğramaması ayıp olurdu”

Kayyım, kararının PKK’ya yaradığını utanmadan ve sıkılmadan ileri sürerek milletin aklıyla adeta dalga geçen Kılıçdaroğlu, “Batman’a gitmişken Diyarbakır’a uğramaması ayıp olurdu. Hem de kayyum atanan, haksız bir şekilde görevden alınan bir kişiyi görmezden geleceksiniz. Bu doğru değil, siyaseten de vicdanen de doğru değil. HDP bizim siyaseten rakibimiz. Ancak bir kişi haksızlığa uğruyorsa, demokrasi sekteye uğruyorsa siz herkes için demokrasi isteyeceksiniz. Gidiyor savcıdan ‘temiz kağıdı’ alıyor. YSK ‘Seçime girebilirsin’ diyor. Mazbatasını alıyor, görevine başlıyor. Sonra görevden alınıyorlar. Milletvekilliği döneminden kalma bir soruşturma için. Bunun demokrasiyle, hukukla ne alakası var?” dedi.

HDP ve PKK’nın avukatlığını üstlendi

HDP’nin, dağ kadrosuna eleman kazandırdığından bihabermiş gibi davranan Kılıçdaroğlu, söz konusu alçak belediye başkanlarının PKK’ya kaynak akıttığının da söylentiden ibaret olduğunu ifade ederek, Fatih Altaylı’nın, “Vatandaşlar, ‘Bunlar belediyenin imkanlarını dağa gönderiyor’ diye görüyor” şeklindeki sorusuna ise şöyle cevap verdi:

“Bunu birisi söylüyor, görevden alanlar söylüyor. Ben devletin pek çok alanında çalıştım. Bir belediye başkanı terör örgütüne parasal anlamda destek veriyorsa ve siz saptayamıyorsanız siz devlet değilsiniz. Saptıyorsanız suçüstü yapın kardeşim. Bu kayyumlar en çok PKK’nın işine yarar.”

CHP, 31 Mart ve 23 Haziran’ın diyetini ödüyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, terör soruşturması kapsamında görevlerinden azledilen HDP’li belediye başkanlarını ziyaret etmek için Diyarbakır’a gitmişti. Burada Diyarbakır, Mardin ve Van’da belediye başkanlarının görevden alınmasını eleştiren İmamoğlu, “Nefesimizin ne kadar daraldığını İstanbul’da hissettik. Seçilmiş belediye başkanlarının yerine kayyum atanması ‘gaflet ve dalalettir.’ Farklı kurallar uygulamaya kalkmak kabul edilemez. Ne yazık ki Diyarbakır, Mardin ve Van belediye başkanlarına ve seçmenlerine yönelik ayrımcı tavır hepimizi üzmektedir.” ifadelerini kullanmıştı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri